امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری همایش علمی «وقف علم فناوری»در دانشکده علوم قرآنی خمین
همایش علمی «وقف علم فناوری» با حضور حجت الاسلام حسینی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمین در دانشکده علوم قرآنی این شهرستان برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 7311
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خمین، در این همایش حجت الاسلام محمد مهدی کریمی نیا از اعضاء هیات علمی دانشکده علوم قرآنی خمین گفت: شاید همه توانایی انجام عمل وقف را نداشته باشند اما مطمئناً همه می توانند محافظ و مروج وقف باشند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمین بیان کرد : عمل باید هدفمند باشد و خروجی مشخص بدهد ؛ مثلا امام موسی صدر در مورد خروجی حسینیه گفته است: «حسینیه اگر جوان را برای مبارزه با استکبار و استعمار و استبداد آماده نکند حسینیه نیست».

وی با طرح این سوال که خروجی وقف چیست و چه میتواند باشد؟ افزود: تا قبل از سال 42 و اصلاحات عرضی، با نقشه استکبار توسط محمد رضا ،مراکز دینی و قرآنی با درآمد حاصل از محل موقوفات اداره میشد اما بعد از این واقعه دردناک و آثار مخرب اصلاحات عرضی شاه یکی از خروجی های مهم وقف از بین رفت .

حجت الاسلام حسینی گفت: خروجی مهم وقف، تقویت اسلام ، قرآن و مسلمین است ؛چرا که پیشرفت های علمی که در سایه موقوفات مختلف علمی، خدماتی، فرهنگی و غیره انجام می شود، سبب رشد جامعه در زمینه های فناوری و علمی و در نهایت قدرتمند تر شدن کشور در راستای مقابله با مستکبرین خواهد شد.
Share/Save/Bookmark