امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری محفل انس با قرآن و عترت به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه در شاهرود
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شاهرود ، محفل انس با قرآن کریم به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه در دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 6088
 
 
حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه شهرستان شاهرود در این محفل گفت :
هدف از برگزاری این مراسم در سطح دانشگاه ها، انس هرچه بیشتر دانشجویان با قرآن کریم و همچنین نگرش دانشجویان نسبت به فرهنگ والای قرآن کریم ،تعمیق و تدبر در قرآن و آشنا شدن هرچه بیشتر با سبک قرآنی و همچنین ایجاد رویکرد جدید نسبت به قرآن کریم در دانشگاه ها است.
در ادامه حجت الاسلام شریعتمدار طهرانی ضمن خیر مقدم به مهمانان و تقدیر از حضور مسئولین شهرستان و همچنین اساتید انجمن خوشنویسی شهرستان ، اظهار کرد: هدف از برگزاری این محفل در راستای گسترش فرهنگ قرآن و عترت علیه السلام و ارتقا سطح آگاهی و بینش به مفاهیم قرآن کریم است و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی باید ضمن تحصیل علوم قرآنی، در زمینه هنرهای قرآنی و اسلامی مانند خوشنویسی قرآنی هم فعالیت داشته باشند.
همچنین در حاشیه این مراسم ، اساتید انجمن خوشنویسی شهرستان در کارگاهی ، آیات قرآنی ، جملات قرآنی و برخی از اشعار بزرگان با موضوع قرآن را با خط بسیار زیبا به تحریر در آوردند و دانشجویان در این کارگاه با روش نگارش خط از نزدیک آشنا شدند.
قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از قاریان شاهرود ، تواشیح و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.
Share/Save/Bookmark