امتیاز مثبت
۰
 
دیدار دانشجویان و مسئولین دانشکده علوم قرآنی میبد نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهرستان
دانشجویان و مسئولین دانشکده علوم قرآنی میبد با آیت الله اعرافی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان میبد دیدار کردند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
کد مطلب: 7357
 
دیدار دانشجویان و مسئولین دانشکده علوم قرآنی میبد نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهرستان
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از میبد، در این دیدار آیت الله اعرافی، ضمن تشکر از تمامی دانشجویان و پاسخ به برخی از مشکلات، آمریکا و جامعه غربی را بزرگترین دشمن جمهوری اسلامی عنوان کرد.

آیت الله علیرضا اعرافیاظهار کرد: در دنیای امروز با تمدن غربی و فن‌آوری های پر زرق و برق آن مواجه هستیم، در حالی که همین تمدن به ظاهر فریبنده، با رویکرد غیر الهی خود، مشکلات زیادی برای بشر به وجود آورده است.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان و حوزویان ما باید به سمت تغییر معادلات تمدنی غیر الهی حرکت کنند و جایگزین کردن معادلات تمدن الهی باشند تصریح کرد: هم دانشگاه‌های ما و هم حوزه‌های ما در این راستا کم‌کاری‌هایی داشتند و این آرمان کمتر موردتوجه قرارگرفته است.

امام‌جمعه میبد پیشگامی دانشجویان و اساتید بسیجی در این عرصه را خواستار شد و اذعان کرد: نیروهای انقلابی در دانشگاه باید پیشگامان تمدن سازی باشند و تربیت کادر موردنیاز تمدن اسلامی و ارائه الگو، راهکار و راهبرد باید توسط آن‌ها صورت بگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه عمق تفکر بسیجی موجب الگو گیری جوانان منطقه از این شجره طیبه شده، و باید جوانان دانشجو این تفکر را ادامه دهند، بیان داشت: حزب الله، حیدریون، فاطمیون، زینبیون، حشدالشعبی و انصار الله گروه‌های مردمی هستند که با الگو گیری از بسیج به وجود آمدند و توان و کارآمدی آن‌ها در پیروزی‌های جبهه مقاومت مشهود بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت شتاب بخشیدن به رشد علمی کشور، اظهار داشت: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های علمی قابل‌توجهی در کشور داشتیم اما کافی نیست؛ چراکه تا مرزهای دانش فاصله‌داریم و رسیدن به قله‌های رفیع علمی، آرمانی است که تحقق آن دور از انتظار نیست و باهمت دانشجویان و اساتید انقلابی و با عزمی جهادی این هدف دست‌یافتنی است.

وی با ابراز خرسندی و تقدیر از فعالیت‌های متنوع بسیج دانشجویی استان و بسیج دانشجویی شهرستان میبد از اردوهای جهادی و دوره‌های متنوع تربیتی این تشکل انقلابی به‌عنوان برنامه‌هایی مؤثر و قابل‌تقدیر نام برد و افزود: جریان‌ها و تشکل‌های انقلابی در دانشگاه‌ها باید بیشتر موردتوجه و حمایت مسئولین دانشگاهی قرار بگیرند و بیش‌ازپیش تقویت شود.

آیت‌الله اعرافی در ادامه تصریح کرد: تشکل‌های انقلابی در دانشگاه‌ها نیز نباید برای خود مرزبندی کنند و خود را محدود کنند و باید ارتباطی پویا با بدنه اجتماع و اقشار مختلف جامعه داشته باشند و خود را در جریان معضلات مشکلات جامعه قرار دهند.

در ابتدای این دیدار علی رجبی فرمانده بسیج دانشکده علوم قرآنی میبد به نمایندگی از تمامی دانشجویان به بیان دغدغه ها و مشکلات مختلف دانشکده و بسیج پرداخت.

بی توجهه ای به بخش های مهم دانشگاها مانند کمبود بودجه درزمینه فرهنگی، بی توجهی به مسئله حجاب، کمبود مبلغان دینی و رسیدگی به مسائل مبتلا به دانشجویان از بعد دینی و مذهبی و عدم توجه مسئولین به کمبود های دانشگاه ها و دانشکده ها از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

همچنین در پایان جلسه، لوح یادبودی از سوی دانشجویان دانشکده علوم قرآنی به آیت الله اعرافی اهدا شد .
Share/Save/Bookmark