امتیاز مثبت
۱
 
افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم و معاف قرآن کریم؛
چاپ و پذیرش مقالات عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی تهران در مجلات علمی مختلف
چاپ و پذیرش هفت مقاله علمی پژوهشی و علمی ترویجی در یک نیمسال تحصیلی از دکتر زهره اخوان مقدم عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در مجلات علمی کشور نشان از سطح علمی بالای اساتید این دانشگاه دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب: 8257
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحا از تهران، چندین مقاله از دکتر زهره اخوان مقدم استادیار دانشکده علوم قرآنی تهران در مجلات علمی کشور به چاپ رسیده و یا پذیرش چاپ گرفته است.

بنابراین گزارش، پس از چاپ مقاله علمی-پژوهشی «رفع تعارض در آیات صلح و جنگ» در فصل گذشته، مقالات دیگری از خانم دکتر زهره اخوان مقدم به چاپ رسید.

مقاله «واکاوی آراء آلوسی درباره شخصیت حضرت زهرا (س) در قرآن کریم» در شماره ۱۲، دوره ششم از مجله علمی پژوهشی پژوهشنامه اسلامی زنان و خانواده ، مقاله «نقد روایات طائر در مدخل شهید از دایره المعارف لیدن» در شماره ۱۶ مجله علمی ترویجی حدیث حوزه و مقاله «نقد و بررسی دیدگاه ویم ریوَن در باره مصداق های شهادت در مدخل شهید لیدن» در مجله علمی تخصصی علوم و معارف قرآن و حدیث شماره ۱۲ به چپ رسیدند.

همچنین سه مقاله ایشان با عناوین «معناشناسی واژه طوبی در قرآن کریم با تکیه بر محور هم نشینی و جانشینی» از مجله علمی پژوهشی پژوهش های زبانشناختی قرآن دانشگاه اصفهان ، «تحلیل انتقادی روایت قصاص خواهی عکاشه و چرایی انتقال آن به شیعه» از مجله علمی پژوهشی حدیث پژوهی دانشگاه کاشان و «بررسی تطبیقی میزان ارتباط سوره عادیات با امام علی(ع) در منابع فریقین» در مجله علمی پژوهشی امامت پژوهی مورد پذیرش قرار گرفت.

گفتنی است، دکتر زهره اخوان مقدم تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع دکتری رشته قرآن و حدیث در دانشگاه امام صادق(ع) به پایان رسانده و رساله دکتری وی پس از کسب رتبه اول کشوری، توسط همان دانشگاه چاپ شده است.

تدریس در دانشگاه الزهرا(س)، دانشگاه امام صادق، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و همکاری با برخی مجلات تخصصی رشته قرآن و حدیث از جمله فعالیت های وی است.
Share/Save/Bookmark