امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری ویژه برنامه جشن انقلاب و دهه مبارک فجر در دانشکده علوم قرآنی شاهرود
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شاهرود، ویژه برنامه جشن انقلاب با حضور امام جمعه شهرستان شاهرود در دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب: 6592
 
 
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمود شریعتمدار طهرانی رئیس دانشکده علوم قرآنی شاهرود بیان کرد: دانشکده علوم قرآنی شاهرود یکی از دست آوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است. این پایگاه های قرآنی مقدس هستند

وی ضمن برشمردن ویژگی های دانشجویان قرآنی ، اظهار کرد : داشتن دانش قرآنی ، اخلاق اسلامی ، حجاب ، عفاف ، پاکی ، تقوا و بصیرت انقلابی از مهمترین ویژگی های این دانشجویان می باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عبدالهیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهرود گفت: واژه انقلاب به معنای دگرگونی است. شهید مطهری، انقلاب را به بالا و پایین شدن و زیر و رو شدن معنا می نماید . در زبان عربی گاهاً انقلاب را به معنی کودتا بیان می نمایند. این در حالی است که کودتا با انقلاب تفاوت دارد. کودتا توسط یک جریان خاص اتفاق می افتد ولی انقلاب از نارضایتی انباشته مردم محقق می گردد و این در حالی است که جامعه شناسان انقلاب را یک حرکت فرا گیر و اساسی و زیر بنایی معنا می کنند که این انقلاب ها هم هدف جدید و هم شیوه های جدید دارند .

وی افزود : در دین اسلام، انبیاء نقش رهبری انقلاب ها را به عهده دارند و برای تحقق دین، انقلاب می نمایند. مشرکان ضد انقلاب هستند و در مقابل جریان حاکمیتی دینی عمل می نمایند. امام راحل ما و بنیانگذار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی سفیر الهی بود و برای انسان عصر ما امام راحل پیام آور دین مقدس اسلام در دوره معاصر هستند. امام، جوان ها و مردم را بیدار نمودند و ما با د با این بیداری و پیروی از فرمان مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه و خط و مشی انقلاب اسلامی باشیم .

از دیگر برنامه های این مراسم، تودیع و معارفه مسئول بسیج کارکنان پایگاه شهید چمران دانشکده علوم قرآنی شاهرود با حضور  فرمانده سپاه ناحیه شاهرود بود.
Share/Save/Bookmark