امتیاز مثبت
۳
 
اعلام رتبه دانشگاه ها بر اساس درصد پذیرش دانشجوی ارشد در سال 95/دانشگاه علوم و معارف قرآن بالاتر از دانشگاه تهران
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، رتبه بندی دانشگاه ها در گروه علوم انسانی با درنظر گرفتن درصد پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سال 95 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 7041
 
 
بنابراین گزارش این رتبه بندی با درنظر گرفتن درصد پذیرفته شدگان هر دانشگاه نسبت به شرکت کنندگان در کنکور سراسری ارشد سال 95 و با احتساب تعداد پذیرفته شدگان در نوبت روزانه به بدست آمد.  

 
بر اساس اعلام وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم با 29/11 درصد رتبه اول، دانشگاه آیت الله حائری میبد با 26/19 درصد رتبه دوم و دانشگاه صنعتی شریف تهران با کسب 23/32 درصد رتبه سوم را در این آمارگیری کسب نمود. 

 
همچنین دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با 569 شرکت کننده و پذیرش 131 نفر در نوبت روزانه و با کسب 23/02 درصد رتبه چهارم این جدول را از آن خود کرد.  

 
نکته حائز اهمیت این است که دانشگاه هایی همچون دانشگاه امام صادق(ع) ، دانشگاه تهران، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و ... به ترتیب در رتبه های هشتم، بیستم، بیست و یکم، بیست و سوم و سی و چهارم این رتبه بندی قرار گرفتند.
Share/Save/Bookmark