امتیاز مثبت
۰
 
جلسه پرسش و پاسخ پیرامون 13 آبان در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
جلسه پرسش و پاسخ پیرامون 13 آبان در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 9940
 
جلسه پرسش و پاسخ پیرامون 13 آبان در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
 
به گزارش ایحا، جلسه پرسش و پاسخ پیرامون 13 آبان در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
در این جلسه آقای دکتر ملاشاهی زارع، مدیر گروه و از اساتید هیأت علمی دانشکده زاهدان به بحث پیرامون چرایی و علت نامگذاری روز 13 آبان به روز دانش آموز پرداخت.
وی ادامه داد: 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا همواره برای دانشجویان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و این روز به عنوان یکی از روزهای مهم در تقویم ایران جای گرفته است. بر همین اساس هر ساله با فرا رسیدن ایام 13 آبان دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف با برگزاری برنامه هایی 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار را گرامی ‌می‌دارند.
دکتر ملاشاهی زارع افزود: در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند و در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرده و آنان را به خاک و خون کشیدند.
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی زاهدان خاطرنشان کرد: در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را گروگان گرفتند؛ بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.
وی ادامه داد: بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.
دکتر ملاشاهی زارع استکبارستیزی را مهمترین علت حضور پرشور مردم ایران در همه راهپیمایی ها بویژه راهپیمایی روز 13 آبان عنوان کرد.
در پایان این جلسه نیز دانشجویان به ارائه سؤالات و شبهات خویش پرداخت.
Share/Save/Bookmark