امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست توجیهی پژوهشی در دانشکده علوم قرآنی خوی
نشست توجیهی استاد راهنمای پژوهشی با فعالان حوزه پژوهش دانشکده علوم قرآنی خوی برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 7537
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خوی ، دکتر نوروز امینی عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی خوی در نشست توجیهی فعالان حوزه پژوهش ، گفت: پژوهش حلقه گمشده توسعه در جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر امینی در ادامه اظهار کرد: اصلی ترین هدف ما در حوزه پژوهش جلب مشارکت و بستر سازی برای کسب تجربه پژوهشی برای دانشجویان است و در این راه باید از همه ابزارها استفاده کنیم.

وی تحقیق و پژوهش را مهمترین رکن یک مرکز دانشگاهی دانست و از حاضران در نشست درخواست کرد تا پیشنهادات خود را جهت تقویت سطح مشارکت دانشجویان در فعالیتهای پژوهشی دانشکده در این نشست ارائه دهند.

در ادامه نشست هر یک از شرکت کنندگان در جلسه دیدگاه ها و پیشنهادات خود را در جهت تقویت مشارکت دانشجویان ارائه و مهم ترین موانع و چالش های فراروی مشارکت دانشجویان در امر پژوهش را طرح نمودند.

دکتر نوروز امینی ضمن سپاس از پیشنهادات و انتقادات مطرح شده به جمع بندی دیدگاه ها پرداخت و افزود: حاصل این نشست میتواند در قالب شکل گیری چند تیم پژوهشی از دانشجویان دانشکده تبلور یابد. تشکیل تیم های پژوهشی نظیر تیم معرفی کتابهای مفید ، معرفی سایتها و نرم افزار های مفید در حوزه پژوهش های قرآنی ، مصاحبه با اساتید و نخبگان عرصه پژوهشهای علوم قرآنی ، معرفی کتابخانه های تخصصی استان ، تولید ماهنامه فرهنگی پژوهشی در قالب دیجیتال یا حتی ماهنامه دیواری با مشارکت دانشجویان دانشکده از جمله فعالیت هایی است که می تواند زمینه را برای حضور پررنگ تر دانشجویان در فعالیت های پژوهشی دانشکده فراهم کند.

سردبیر دو فصلنامه علمی تخصصی احسن الحدیث در ادامه افزود: لازم است دانشجویان شرکت کننده در این جلسه به عنوان فعالان پژوهشی دانشکده ، مسئولیت این تیم ها را بر عهده گرفته و ضمن تشویق دوستان و همکلاسی های خود برای ورود به عرصه پژوهش و کسب تجربه پژوهشی ، خود نیز نقش فعالی در این عرصه ایفا کنند.

استاد برتر پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری کرد که در سال پژوهشی پیش رو نیز بتوانیم همچون سال گذشته با افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های پژوهشی دانشگاه شاهد درخشش بیشتر دانشجویان در همایش ها و کنفرانس های علمی باشیم.

لازم به ذکر است دانشجویان دانشکده علوم قرآنی خوی در سال پژوهشی منتهی به آذر 96 با رهبری دکتر امینی استاد راهنمای پژوهشی دانشکده و سایر اعضای هیئت علمی دانشکده ، حدود 10 مقاله علمی در همایش ها ،کنفرانسها و نشریات معتبر علمی ارائه کردند که در برخی موارد حائز رتبه های برتر نیز شده است
Share/Save/Bookmark