امتیاز مثبت
۱
 
حجت الاسلام والمسلمین فراشی:
بصیرت و تبعیت از ولایت تنها راه غلبه بر فتنه ها است
حجت الاسلام والمسلمین فراشی فریب خوردن برخی در فتنه 88 و تبعیت آن ها از استکبار را نشانه بی بصیرتی و دوری از ولایت دانست و تأکید کرد که انقلاب اسلامی تنها با این دو مؤلفه سرپا می ماند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 8130
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، نشست بصیرتی به مناسبت سالروز نهم دی ماه پیش از ظهر امروز از سوی بسیج کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فراشی در این نشست اظهار داشت: روز نهم دی ماه یادآور حماسه بزرگی است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب زنده کننده شور و شوق انقلاب سال 57 بود یعنی همان شور و حالی که در بین مردم بود دوباره زنده شد.

وی با بیان این که در این روز عِرق دینی و خواست قلبی مردم با هم عجین شده بود، گفت: نهم دی ماه تجلی ولایت و دوستی اهل بیت(ع) عصمت و طهارت و امام زمان(عج) در مقام معظم رهبری بود که زبان از وصف ایشان و از بیان حماسه قاصر است، چراکه سال 88 به دکترین خود غربی ها کار نظام تمام شده بود و هشت ماه کشور را معطل کردند.

حجت الاسلام والمسلمین فراشی اضافه کرد: مردم بصیر و فهیم و باهوش ما به فریب خورده ها فرصت دادند، اما وقتی دیدند موضوع فراتر از بحث تقلب در انتخابات است و اصل نظام نشانه است به میدان آمدند و حماسه ماندگاری را در روز بصیرت و میثاق امت با ولایت یعنی نهم دی ماه رقم زدند.

وی با اشاره به آیات دعوت مردم به خدا از سوی پیامبر ابراز داشت: پیامبر از قول خداوند می فرماید: دعوت به سمت خدا بر مبنای شناخت و هدف است و من و کسانی که از من تبعیت می کنند باید این چنین باشند، یا در جای دیگری از قرآن خطاب به پیامبر دستور داده می شود که «استقامت کن و افرادی که به تو گرویدند نیز باید استقامت کنند».

فراشی اضافه کرد: امام صادق(ع) می فرماید: «عالم به زمان مورد هجوم دشمن قرار نمی گیرد»، چراکه می دانیم همه مشکلات ما از صدر اسلام به دلیل بی بصیرتی است، در سال 88 نیز برخی به همین دلیل از مسیر خارج شدند ولی رهبر معظم انقلاب به درستی زوایای فتنه را مشخص کردند که از شاهکارهای ایشان بود تا در این کشور بدعتی صورت نگیرد.

وی با بیان این که امروز ما هستیم و این بصیرت خاطرنشان کرد: حضرت امام نیز می فرمودند: «این قدر دشمنان القا کردند که روحانیت قشر مزاحم مردم هستند که برای عده ای جا افتاده است تا از طلبه خطایی سر می زند می گویند همه این طور هستند، آنها آن قدر کار کردند که نظام را در انظار مردم مزاحم جلوه بدهند و بگویند که نظام اسلامی حقوق بشر را زیر پا گذاشته است».

حجت الاسلام والمسلمین فراشی با اشاره به سالروز چهل سالگی انقلاب خاطرنشان ساخت: آقای دکتر عباسی می گفتند که بعد از حضرت سلیمان و نوح هیچ پیامبری نتوانست یک حکومت دینی را چهل سال نگاه دارد، بنابراین در این کشور حتما یک عنایتی خارق العاده است ولی مهم همان جنبه استقامت و بصیرتی است که در این نظام وجود دارد.

وی ادامه داد: از قول آیت الله جنتی نقل می کردند که ایشان خطاب به مقام معظم رهبری در ارتباط با گرانی ها گفته بودند که این وضعیت خیلی مردم را اذیت می کند، به نظرشما در آینده چه می شود؟ حضرت آقا فرموده بودند که شک نکنید ما از این هم عبور می کنیم.

حجت الاسلام فراشی با تأکید بر این که دشمن به دنبال این است که ما را به زانو در بیاورد، تصریح کرد: اما دیدیم امروز با این همه فساد و تبعیض همان عرق دینی در مردم جلوه گر شده و نمونه حضور مردم و روحانیت را در مدرسه فیضیه دیدیم، بنابراین با تبعیت از اهل بیت(ع) و امروز مقام معظم رهبری بر همه مشکلات پیروز می شویم.

وی اضافه کرد: ما باید در در فتنه ها به عدل قرآن متصل شویم و اوج کار ما بصیرت و رجوع به قرآن است؛ همچنانکه امیرالمؤمنین(ع) در یک فرمایش حکیمانه ای می فرماید: «در فتنه مثل شتر دو ساله باش، نه پشت دارد که سواری بدهد و نه پستانی دارد که شیر بدهد» در فتنه سال 88 نیز خیلی ها از مسیر خارج شدند ولی خیلی ها مسیر را شناختند و برگشتند.

حجت الاسلام والمسلمین فراشی با تأکید بر این که باید به درخت تنموند ولایت متصل شویم، ابراز داشت: منشأ ایجاد فتنه در دو چیز است، یکی پیروی از هوای نفس و دوم بدعت گذاری؛ همچنانکه برخی از سران فتنه در سال 88 باید سؤال کنیم چطور پیش از شمارش آراء فهمیده بودند که پیروز انتخابات هستند؟ این چیزی جز هوای نفس و بدعوت گذاری نبود، همین طور که ما در انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم تقلب گسترده را قبول نداشتیم.

وی در ادامه با اشاره به این که مردم چهل سال پای انقلاب ایستاده اند، گفت: این همه فساد و تبعیض و گرانی حق این مردم نیست، مسؤولان باید اشتباهات خود را بپذیرند و علاوه برعذرخواهی و اعتراف در صدد رفع این مشکلات برآیند.
Share/Save/Bookmark