امتیاز مثبت
۳
 
انتشار مقاله عفاف و حجاب در اسلام دانشجوی دانشکده علوم قرآنی شیراز در isc
مقاله عفاف و حجاب در اسلام دانشجوی دانشکده علوم قرآنی شیراز در پایگاه علوم اسلامی جهان(isc) منتشر شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب: 9436
 
 
به گزارش پایگاه قرانی دانشگاهی ایحا، مرتضی نداف، دانشجوی ممتاز کارشناسی رشته علوم قرآن دانشکده مطالعات تطبیقی قران شیراز مقاله عفاف و حجاب در اسلام را به تحریر در آورد و این مقاله در چهارمین همایش بین المللی مطالعات اجتماعی ـ فرهنگی و پژوهش های دینی پذیرفته گردیده است به همین مناسبت با این دانشجو به گفت و گو می پردازیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: (به نظر من، جوانان انقلابى دانشگاه - چون بحث دانشجو را داريم - سعى کنند خوب درس بخوانند؛ خوب فکر و معرفتشان را بالا ببرند. سعى کنند در محيط خودشان اثر بگذارند؛ فعال باشند، نه منفعل؛ روى محيط خودشان، اثر فکرى و روانى بگذارند. اين شدنى است. يک جوان گاهى اوقات مى‏تواند مجموعه پيرامونى خودش را - کلاس را، استاد را و حتّى دانشگاه را - زير تأثير شخصيت معنوى خودش قرار دهد. البته اين کار با سياسي کارى به‏دست نمى‏آيد؛ با معنويت به‏دست مى‏آيد، با صفا به‏دست مى‏آيد، با استحکام رابطه با خدا به‏دست مى‏آيد. عزيزان من! رابطه با خدا را جدّى بگيريد. شما جوانيد؛ به آن اهميت بدهيد، با خدا حرف بزنيد، از خدا بخواهيد. مناجات، نماز، نماز با حال و با توجّه، براى شما خيلى لازم است. مبادا اينها را به حاشيه برانيد. بارها گفته ایم و صد بار دیگر هم خواهیم گفت؛ و اگر دانشجو و استاد و مدیر و مسئول و وزیر از ما توصیه ای بخواهند، توصیه ی ما همین خواهد بود که: با علم و تحقیق و کاوش، این اقیانوس عظیمی که خدای متعال در برابر انسان قرار داده است و قدرت ژرف کاوی در این اقیانوس را هم به انسان داده، هرچه می توانید پیش بروید و عمق یابی کنید. بنابراین، علم برای امروز و فردای ما حیاتی است. ما هر کار دیگری بکنیم، اگر در علم تهی دست باشیم، آن کارها، کارهای عقیم و بی عاقبتی خواهد بود.)
بنده به عنوان دانشجوی علوم قرآن و حدیث اعلام می کنم که یک دانشجوی علوم قرآنی باید به نحوی حرف بزند و عمل کند که این دو در راستای هم باشد یعنی حرف و عمل و ظاهر و باطن یکی باشد.
چرا بعضی از دانشجویان علوم قرآنی ما فقط اسم قرآن و اهل بیت را باید به یدک بکشند اما هیج بویی از قرآن و اهل بیت نبرده باشند؟ به نظربنده تا زمانی که فردی فلسفه اسلام و مکتب اهل بیت را درک نکند نمی تواند قرآن و علوم قرآن را هم درک کند. حدیث که دیگر جای خود دارد.
بنده در این ۶ ترمی که در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز در حال تحصیل هستم چندین مقاله مکتوب ارائه داده ام که الحمدلله ۶ عدد از آنها در پایگاه علوم اسلامی جهان(isc) پذیرفته و به ثبت رسیده است و ان شاء الله این کار ها ادامه دار باشد.
به عنوان کلام آخر از استاد بزرگوار و ارجمندم جناب آقای دکتر جعفری تشکر می کنم که واقعا برای بنده زحمات فراوانی کشیدند تا بتوانم مقالات زیادی را قلم بزنم.
همچنین توصیه من به تمام دانشجویان عزیز به خصوص دانشجویان علوم قرآنی این است که در زمینه علم و پژوهش کم کاری نکنید تا می توانید علم کسب کنید، چون تنها علم است که در آن هیچ پارتی بازی و اختلاسی نمی تواند صورت بگیرد. و سخنان مقام معظم رهبری را درباره گام دوم انقلاب اسلامی حتماجدی بگیرید.
مقالاتی که بنده نوشته و نگارش کرده ام و در isc پذیرفته شده، به این شرح است:
۱. بررسی واژه های (حلم،صبر و مدارا) طبق حدیث جنود عقل و جهل/ کنفرانس بین المللی علوم اسلامی پژوهش های دینی
۲. تحلیل مبانی قرآنی استکبارستیزی در بیانات مقام معظم رهبری/ کنفرانس بین المللی علوم اسلامی پژوهش های دینی
۳. بررسی یکی از اسما خداوند به نام نصیر در قرآن کریم/دومین کنگره بین المللی نوآوری در علوم انسانی
۴. عفاف و حجاب در اسلام/ چهارمین همایش بین المللی مطالعات اجتماعی ـ فرهنگی و پژوهش های دینی
Share/Save/Bookmark