امتیاز مثبت
۰
 
تشریح فعالیت های پژوهشی دانشکده علوم قرآنی خوی بمناسبت هفته پژوهش
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خوی ، دکتر بابازاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم قرآنی خوی در گفت و گو با خبرنگار ایحاء به تشریح برنامه های این دانشکده در هفته پژوهش پرداخت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 6303
 
 
وی در تشریح فعالیت های پزوهشی دانشکده علوم قرآنی خوی گفت : برگزاری کرسی آزاد اندیشی ، تجلیل از پژوهشگران برتر دانشکده اعم از اساتید و دانشجویان، برگزاری آزمون سیر مطالعاتی شهید مطهری ، برگزاری کارگاه های بایسته های پژوهشی و ویراستاری متون علمی ، تشکیل جلسه تعیین کارگروه های پژوهشی با موضوعات مختلف و تعیین مدیر کارگروه ها تحت عنوان استاد راهنما ، از جمله برنامه هایی است که به مناسب هفته پژوهش در این دانشکده برگزار می شود.
 
معاون پژوهشی دانشکده علوم قرآنی خوی در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه بایسته های پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش گفت: این کارگاه ها به منظور تبلیغ و تبیین پژوهش های میان رشته ای علوم قرآنی برگزار می گردد، چرا که پژوهش های رایج در رشته علوم قرآنی دانشکده ها خود محور و در محدوده قرآن هستند و در این بین ارتباط دادن قرآن با دیگر علوم جنبه های دیگری از اعجاز و مباحث دیگر از جمله علوم نوین ، زبانشناسی و ... را می توان پیشروی مخاطبان قرار داد.

دکتر بابازاده با تأکید بر ضرورت احیای امر پژوهش در دانشکده گفت: یکی از برنامه های اصلی این معاونت برگزاری تشکیل ۵ کارگروه مطالعاتی با موضوعات کارگروه مطالعاتی حدیث و رجال ، علوم قرآنی ، ترجمه و نقد متون عربی، قرآن و ادبیات عرب و تفسیر است که با هدف سامان بخشی به فعالیت های پژوهشی دانشجویان و اساتید در دانشکده برگزار می گردد .

معاون پژوهشی دانشکده علوم قرآنی خوی پیرامون برگزاری این کارگاه ها افزود: دانشجویان علاقمند می توانند به نسبت گرایش و استعداد خود در این کارگروه ها ثبت نام کنند و مهارت فعالیت های پژوهشی خود را در حوزه روش های تحقیق و مقاله نویسی افزایش دهند.
Share/Save/Bookmark