امتیاز مثبت
۱
 
برگزاری نشست مشترک رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه با دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور
جلسه مشترک رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حجت الاسلام والمسلمین استاد حمید محمدی برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب: 9607
 
 
به گزار پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء، حجت الاسلام والمسلمین علی قاسمی رئیس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در نشست مشترک با حجت الاسلام والمسلمین استاد حمید محمدی دبیر شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی کشور
، به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه‌های مشترک همکاری، پرداخت.
 
در ابتدای این نشست حجت الاسلام والسلمین قاسمی ضمن ارائه گزارشی به تشریح فعالیت‌های قرآنی دانشگاه و ظرفیت‌های موجود آن پرداخت.


قاسمی اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بخشی از سرمایه عظیم فرهنگی و قرآنی کشورند که اگر با توانمندی لازم وارد عرصه قرآنی میهن اسلامی شوند هر یک مانند شجره طیبه‌ای می‌توانند به ترویج موثر فرهنگ انسان‌ساز قرآن کریم بپردازند و خدمتگزار نیکی برای جامعه اسلامی باشند.


وی در ادامه با تاکید بر سرمایه اجتماعی دانشگاه، برای نقش آفرینی و مشارکت در ارتقاء مربیان و استادان قرآن کشور با همکاری شورای توسعه و نهادهای همسو اعلام آمادگی نمود.


در ادامعه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور،  ظرفیت دانشگاه علوم و معارف قرآن را بی نظیر و منحصر به فرد توصیف نمود و از اهتمام نسبت به فعالیت‌های قرآنی و ارتقاء ساختاری امور قرآنی در دانشگاه ابراز خرسندی نمود.


وی بر تقویت دانشگاه و جایگاه آن در مهندسی فرهنگی کشور تاکید کرد و ضمن تشریح زمینه‌های مختلف ارتقاء، راهکارها و ایده‌هایی برای توانمندسازی دانشجویان برای نقش‌آفرینی شایسته در جامعه قرآنی کشور را مطرح نمود.

در پایان این نشست مقرر گردید تا زمان عملیاتی شدن طرح‌های مورد توافق دانشگاه و افزون بر آن طرح‌های فرادانشگاهی، جلسات استمرار یابد.
Share/Save/Bookmark