امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی میبد
جلسه دفاعیه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن با عنوان «بررسی تطبیقی بایستگی های مدیران جامعه اسلامی از دیدگاه آموزه های قرآنی-روایی و گفتمان امامین انقلاب» در دانشکده علوم قرآنی میبد به صورت مجازی برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 11345
 
 
به گزارش ایحا، جلسه دفاعیه دانشجو رحیم اریک، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن با عنوان «بررسی تطبیقی بایستگی های مدیران جامعه اسلامی از دیدگاه آموزه های قرآنی-روایی و گفتمان امامین انقلاب» با راهنمایی دکتر محمدمهدی خواجه پور و داوری دکتر مجتبی محمدی مزرعه شاهی در دانشکده علوم قرآنی میبد به صورت مجازی برگزار شد.
در چکیده این پایان نامه آمده است:
مدیریت عبارت از برنامه ریزی، سازماندهی و کنترل فعالیت ها برای رسیدن به اهداف مشخصی است که دارای ویژگی و وظایف خاصی است که هر مسئول موظف به انجام آن است.
این ویژگی ها می تواند از دیدگاه مختلف پیروی کند و مجموعه را برای رسیدن به هدف های مورد نیاز هدایت کند. انسان از آغاز پیدایش خود همانطور که در تاریخ ثبت شده است زندگی اجتماعی و گروهی داشته است.
این مجموعه گروه نیاز به تقسیم کارها و وظایف و مشخص کردن مسئولیت بین افراد مجموعه داشته و بایستی هر فرد با توجه به توانایی خاص خود در رأس کار مورد نظر قرار می گرفت، در حقیقت این حرکت نوعی طبقه بندی و مدیریت هر بخش توسط افراد بوده است که امروزه هم به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی، چگونگی اداره قشر عظیم انسانی به یک مسئله مهم تبدیل شده است و مدیریت آن پیچیده شده است که برای پیشبرد و رسیدن به اهداف والای جامعه در بخش های گوناگون ضروری است.
در این پژوهش بصورت تطبیقی ـ توصیفی به ویژگی و وظایف مدیران جامعه اسلامی از چهار دیدگاه قرآن کریم، روایات اسلامی و بیانات و نظرات امامین انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری که ـ همواره در گفتمان خویش در رابطه با ویژگی ها و وظایف مدیران جامعه اسلامی با الهام از قرآن شریف و روایات و سیره معصومین علیه السلام به تبیین بایستگی های مدیریتی در جامعه اسلامی پرداخته اند ـ اشاره شده است.
در دیدگاه های مطرح شده به ویژگی هایی مانند ویژگی های اعتقادی، عبادی، اخلاقی، علمی و اجتماعی و همچنین وظایفی از جمله سازمان دهی کردن مجموعه تحت مدیریت خود، کنترل رفتار کارگزاران و نظارت بر تمام اعمال و رفتار آنها و وظایف اجرایی که مختص و متناسب با هر پست و مقام تعریف شده که یک مدیر در مدت سکان داری خود موظف به اجرایی کردن آن است، پرداخته شده است.
Share/Save/Bookmark