امتیاز مثبت
۰
 
ششمین کارگاه «دانش افزایی» اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد
ششمین کارگاه «دانش افزایی» اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم زیر نظر استاد تمام معارف اسلامی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 9301
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، ششمین کارگاه «دانش افزایی» اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با تدریس حجت الاسلام والمسلمین علی نصیری، استاد تمام معارف اسلامی دانشگاه علم و صنعت ایران و بنیانگذار مؤسسه وحی وخرد پیش از ظهر امروز ۲۵ خردادماه ۱۳۹۸ در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.

این نشست از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه و با استفاده از کتاب ارزشمند روش شناسی قرآن کریم به صورت حضوری از ساعت ۹ تا ۱۳ در قم، بلوار ۱۵ خرداد، خیابان شهید میثمی، ساختمان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.
همچنین این کارگاه به صورت وب کنفرانس در دانشکده های علوم قرآنی کشور نیز ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین نصیری اهتمام به روش شناسی تفسیر آیات را ضروری عنوان کرد و افزود: برای اثبات این ضرورت ۴ مقدمه لازم است که عبارت از «قرآن مبتنی بر عالی ترین مهندسی نظام مند است»، «تفسیر قرآن به مهندسی نظام مند نیاز دارد»، «تفاسیر موجود فاقد مهندسی نظام مند جامع اند» و «مهندسی نظام مند آیات در مراحل ۱۰ گانه ای قابل ارائه اند» است.
گفتنی است، معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تاکنون کارگاه هایی جهت مهارت افزایی و دانش افزایی اعضای هیأت علمی خود برگزار کرده است که شامل دو کارگاه مهارت افزایی و شش کارگاه دانش افزایی است.
این دوره ها با بکارگیری از اساتید و صاحب نظران علوم انسانی کشور به صورت حضوری و ارتباط آنلاین با دانشکده های کشور و با ارائه گواهی و ایجاد فضای مناسب جهت پرسش و پاسخ های علمی و تبادل نظرات اعضا برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark