امتیاز مثبت
۰
 
مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد
با حضور مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در امور آموزش عالی و دانشگاهی، مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸
کد مطلب: 8050
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء، این مراسم با حضور دکتر روشن مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در امور آموزش عالی و دانشگاهی، مدیرکل حراست سازمان اوقاف، معاونان و مسئولین دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، رؤسای دانشکده های علوم قرآنی، مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم و دیگر مسئولین استانی، امروز 19 آذرماه 1397 در سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.


همچنین استاد ابوالفضل بهرام پور مدرس و مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله میرکتولی رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه قم، آیت الله مسیبی عضو این مجمع و حجت الاسلام والمسلمین اسدپور رئیس مرکز تخصصی تفسیر مؤسسه اسراء، از میهمانان ویژه این مراسم بودند.


در ابتدای برنامه آیات روح بخش قرآن کریم توسط دکتر علی اصغر شعاعی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و قاری بین المللی قرآن تلاوت گردید و سپس دکتر روشن به بیان دیدگاه های رئیس سازمان اوقاف درباره دانشگاه و همچنین انتظاراتی که از این دانشگاه در جامعه امروز وجود دارد، پرداخت.


مشاور امور آموزش عالی و دانشگاهی سازمان اوقاف ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات ریاست قبلی
دانشگاه، بااشاره به  مشکلاتی که امروز در این دانشگاه وجود دارد، به بیان راه های برون رفت از این موانع و پیشرفت روزافزون دانشگاه در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پرداخت.


وی ضمن تأکید بر اجرای دقیق و کامل قوانین در برنامه ها و تصمیم گیری های دانشگاه، شکل گیری و تقویت فعالیت هیأت امنای دانشگاه را امری بسیار مهم و ضروری عنوان کرد.


در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد نقیب به عنوان سرپرست دانشگاه، علاوه بر ارائه گزارشی از اقدامات دانشگاه در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی و مالی، به بیان اهداف و برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت دانشگاه در آینده پرداخت.


وی شرایط فعلی دانشگاه در بخش های مختلف را شرایط مطلوبی عنوان کرد و افزود: اگرچه دانشگاه نسبت به سال های گذشته در شرایط مطلوبی قرار دارد، اما این شرایط، ایده آل ما نبوده و همواره تلاش خواهد شد تا دانشگاه به نقطه ایده آل و عالی خود برسد.


در ادامه مراسم ضمن قرائت حکم سرپرست دانشگاه، از سوی مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در امور آموزش عالی و دانشگاهی، حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین نقیب به وی اهدا شد.


در بخش دیگری از این مراسم نیز از زحمات علیرضا صالحی، سرپرست پیشین حراست دانشگاه تقدیر به
عمل آمد.

 
Share/Save/Bookmark