امتیاز مثبت
۲
 
دکتر محمد جواد سلمانپور
گفتمان انقلابی ، راه قرآن و راه نجات از عقب ماندگی هاست
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از شیراز ، محمدجواد سلمانپور در نشست تجلیل از جهادگران علم و فناوری در دانشگاه مهندسی شهید باهنر، اظهار داشت: اینکه ما در برخی از حوزه‌ها مانند نانو و انرژی هسته‌ای پیشرفت کرده‌ایم به سبب مدیریت جهادی و انقلابی بوده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 6160
 
 
وی که در جمع نخبگان و دانشجویان دانشکده مهندسی شهید باهنر سخنرانی می‌کرد، ادامه داد: علت عقب‌ماندگی ما در برخی صنایع مانند خودروسازی، صنایع شیمیایی و...این است که باندهایی در این حوزه‌ها هستند که راه را بر جوان هوشمند انقلابی بسته‌اند.
سلمانپور افزود: این باندها برای اینکه از خارج کشور مواد اولیه و...وارد کنند و در کشور با سودهای کلان بفروشند، به نخبگان دانشگاهی ما اجازه ورود به این حوزه‌ها نمی‌دهند تا کشور را در این زمینه بی‌نیاز کنند.
دانشیار دانشگاه شیراز گفت: چرا ما در صنعت هسته‌ای و نانو که زیر نظر رهبر انقلاب و مدیریت جهادی ایشان بود، پیشرفت کردیم اما در برخی صنایع عقب ماندیم، جوابش این است که عده‌ای سودجو هستند که مدیریت جهادی و انقلابی دستشان را رو می‌کند و پس از انقلاب این افراد در تمام دولت‌ها نفوذ داشته‌اند.
وی نیازمند نگه‌داشتن کشور در تمام زمینه‌ها را خواست قدرت‌ها و عوامل داخلی آن‌ها دانست و اظهار کرد : آن‌ها می‌خواهند این وابستگی و نیاز همیشه وجود داشته باشد تا از پیش آن به سودهای میلیاردی خود برسند.
سلمانپور افزود: یک عده نیز در کشور راه‌های ورود جوانان دانشگاهی و نخبه را سد می‌کنند تا این جوانان موفق به کشف فناوری‌ها نشوند و آن‌ها در یک حاشیه امنیت مواد اولیه را از خارج وارد کنند و چند برابر بفروشند و سود کنند.
وی ادامه داد: شوربختانه بیشتر مردم متوجه این دسیسه‌ها نیستند و این عقب‌ماندگی‌ها به‌پای نظام و ناکارآمدی آن می‌افتد درحالی‌که به‌طورقطع این‌چنین نیست و جوانان با روحیه انقلابی می‌توانند کشور را به قله‌ها برسانند.
این استاد دانشگاه با پرده برداشتن از ترفندهای متعدد و مستمر استعمارگران در قبال کشورمان گفت: آن‌ها میراث فرهنگی و نسخه‌های خطی ما را از دوره قاجار به بعد به تاراج بردند و ناآگاهی مردم و پادشاهان خودباخته، راه را برای ایشان باز کرده بود.
سلمانپور افزود: در حال حاضر نیز با نگه‌داشتن کشور در حال نیازمندی و وابستگی، مرتب این فکر را در ذهن جوانان ما القا می‌کنند که شما نمی‌توانید و برای به دست آوردن فناوری باید وابسته به ما باشید.
رئیس دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز، خودباختگی برخی اساتید داخلی را به آمریکا و هم‌پیمانانش در سرد کردن جوانان دانشگاهی از خلاقیت و پویایی، یک مشکل بزرگ در برخی از دانشگاه‌های کشور دانست.
وی گفت: برخی اساتید به‌جای افزودن روحیه انقلابی و جهادی در جوانان دانشگاهی، مدام دل آن‌ها را خالی و طوری برخورد می‌کنند که تنها راه پیشرفت مملکت، سرسپردگی محض به غربی‌ها نشان داده می‌شود.
این استاد دانشگاه بابیان اینکه ۷۰ درصد دانشمندان آمریکایی از سایر کشورها هستند، گفت: زمانی استاد ما روحیه انقلابی نداشته باشد، احساس نیاز به آمریکا را مدام در گوش دانشجو زمزمه می‌کند و اعتمادبه‌نفس او را پایین می‌آورد.
سلمانپور با اشاره به اینکه از ۲۴ درصد تولید علم در دانشگاه‌ها، ۲۳ درصدش را نخبگان بسیجی به دست آورده‌اند، اظهار داشت: اگر استادان و دانشجویان بسیجی نبودند تنها یک درصد در دانشگاه تولید علم داشتیم.
وی به هجمه تبلیغاتی آمریکا از طریق هالیوود نیز اشاره کرد و گفت: مأموریت هالیوود این است که احساس نیاز را در جامعه شدت بخشد و سبک زندگی ما را آمریکایی کند.
رییس دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز افزود: زمانی سبک زندگی ما آمریکایی شد، به‌دنبال آن احساس نیاز به این کشور در ذهن‌ها به وجود می‌آید و شوربختانه خیلی‌ها که دم از وابستگی به این کشور می‌زنند، از این ترفندها اطلاع ندارند.
سلمانپور در مورد راه‌های جلوگیری از این وابستگیها، اظهار داشت: ما باید عقبه امنیتی خود را قوی کنیم و اینکه از برخی از کشورها حمایت می‌کنیم درواقع عقبه امنیتی خود را محکم کرده‌ایم.
وی گفت: تولید علم مأموریت مهم دیگر ما در مبارزه با این وابستگی‌ها است و جوانان انقلابی با روحیه جهادی و زیر نظر مقام معظم رهبری باید موانع داخلی و خارجی سد راه را با جهادی علمی بردارند.
این استاد دانشگاه درباره دو گفتمان غالب امروز در کشور نیز گفت: یک گفتمان به ما می‌گوید که با جامعه جهانی یکی شوید و به آمریکا احساس نیاز کنید و یکی دیگر در پی گفتمان انقلابی و روحیه جهادی است.
سلمانپور در پایان افزود: راه قرآن به ما نشان می‌دهد که گفتمان انقلابی راه نجات کشور از عقب‌ماندگی‌ها است و جوانان نخبه و دانشگاهی باید با تولید علم و روحیه جهادی، تمام کشورها را نیازمند کشور ما کنند نه اینکه ما نیازمند کشور خاصی شویم.
Share/Save/Bookmark