امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی زاهدان
پایان نامه تربیت کودک از تولد تا هفت سالگی(دوره سیادت) از دیدگاه قرآن و سیره معصومین(ع) در دانشکده علوم قرآنی زاهدان دفاع شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب: 9086
 
 
به گزارش دانشگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، پایان نامه تربیت کودک از تولد تا هفت سالگی(دوره سیادت) از دیدگاه قرآن و سیره معصومین(ع) در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی زاهدان دفاع شد.
نگارنده این پایان نامه خانم بمونی زاده، استاد راهنما سرکار خانم زینب رنجبر همقاوندی و استاد داور آقای عباس قربان زاده بودند.
در چکیده این پایان نامه آمده است:
مسئله تربیت، از نیاز های ضروری، مهم و بنیادین هر جامعه ای است، که از دیرباز مورد توجه بوده است. در این میان تربیت کودک در هفت سال اول، وظیفه خطیری است که به ویژه برای والدین مسئولیت آفرین است و کیفیت تحقق آن می تواند برای فرد، خانواده و جامعه سرنوشت ساز باشد. پ
پایان نامه حاضر با هدف بررسی و تبیین ابعاد تربیت کودک در هفت سال اول از طرفی از شاخصه های قرآن در این امر کمک گرفته است، چرا که دین به عنوان برنامه زندگی افراد، دارای مؤلفه هایی است که رعایت و عدم رعایت آن در سرنوشت افراد بشر تأثیر می گذارد و از طرف دیگر سیره معصومین(ع) را به عنوان افرادی که از شاخص ترین تربیت الهی برخوردار بوده اند و به کمال الهی رسیده اند، مد نظر قرار داده است، از این رو برای رسیدن به این مهم، از پژوهش کتابخانه ای تحلیلی استفاده شده است.
در پایان نامه حاضر ابعاد تربیتی کودک اعم از تربیت دینی، جسمی ذهنی، عاطفی، اخلاقی و جنسی بر حسب سن، از قبل از ولادت تا دو سالگی و از دو تا هفت سال به طور جداگانه تشریح شده است.
Share/Save/Bookmark