امتیاز مثبت
۰
 
نگارش کتاب دو جلدی تفسیر امام رضا(ع) توسط عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد
کتاب دو جلدی «تفسیر امام رضا(ع)» به همت عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد و محمود کریمی تدوین شده و از سوی بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰
کد مطلب: 9284
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، کتاب دو جلدی «تفسیر امام رضا(ع)» به همت محسن دیمه کار عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد و محمود کریمی توسط بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر شده که در آن روایات تفسیری امام رضا(ع) از مصادر ارزشمند و معتبر روایی و تفسیری نقل شده است.
در بخش نخست، به اختصار به سیره علمی امام رضا(ع) با تأکید ویژه بر تلاش‌های تفسیری و نیز مبانی روش تفسیری، رویکردهای تفسیری و گونه شناسی روایات تفسیری آن امام همام پرداخته شده و نیز تلاش‌های تفسیری عصر حضرت، مروری علمی بر اصحاب و شاگردان حضرت که تلاش‌هایی در تألیف کتاب تفسیری یا علوم قرآنی داشته‌اند مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
بخش دوم به موسوعه یا مجموعه تفسیری امام رضا(ع) اختصاص دارد که مشتمل بر سه زیربخش مقدمه علوم قرآنی، تفسیر ترتیبی و مستدرک تفسیری است.
گفتنی است، نگارش این اثر به زبان عربی صورت گرفته و ترجمه فارسی آن نیز توسط آقای محمد تقدمی صابری انجام پذیرفته است.
تفسیر دو جلدی امام رضا(ع) با حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم تهران رونمایی شد.
Share/Save/Bookmark