امتیاز مثبت
۰
 
تیرماه؛ یادآور مصیبت ها و مظالم بی شمار برای مردم ایران
به منظور افشاگری و آگاهی بخشی به مردم جهان در خصوص جنایات بی شمار آمریکا، 12 تیرماه در ایران را «روز افشای حقوق بشر آمریکایی» نام گذاری کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
کد مطلب: 9383
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، تیرماه برای مردم ایران یادآور مصیبت ها و مظالم بی شماری است که بدست آمریکای جنایتکار رقم خورده است، در تعدادی از این جنایت ها به صورت مستقیم و مواردی دیگر به صورت غیر مستقیم دخالت داشته است.
«اقتدار با مقاومت»
«ود الِذین کفروا لو تغفلون عن اسلِحتِکم» سوره مبارک نساء آیه ۱۰۲
«کافران دوست دارند که شما از اسلحه و ساز و برگ جنگی خود غفلت کنید تا ناگهان یکباره بر شما حمله ور شوند»
تیرماه برای مردم ایران یادآور مصیبت ها و مظالم بی شماری است که بدست آمریکای جنایتکار رقم خورده است، در تعدادی از این جنایت ها به صورت مستقیم و مواردی دیگر به صورت غیر مستقیم دخالت داشته است.
ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ششم تیرماه ۶۰، فاجعه ۷ تیر و شهادت شهید مظلوم آیت الله بهشتی و ۷۲ یار باوفای ایشان و انقلاب اسلامی در کنار ترور شهید آیت اله صدوقی و بمباران شیمیایی سردشت و به شهادت رسیدن ۱۱۰نفر از مردم این شهر در هشتم تیر ۶۶ و باز هم ۱۲ تیرماه ۶۷ بود که شنیع ترین عمل استکبار جهانی به شکلی مظلومانه تعداد ۲۹۰ سرنشین پرواز مسافربری تهران به مقصد دوبی با شلیک موشک نیروی دریایی آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی آنان شهید شدند، مهمتر اینکه تعداد ۶۶ نفر از آنها کودک بودند، در پَستی این اقدام، اینکه عاملان این جنایت وحشیانه مورد تشویق قرار گرفته و فرمانده آن ناوگان دریایی در پایان مدال شجاعت به وی تقدیم گردید.
به منظور افشاگری و آگاهی بخشی به مردم جهان در خصوص جنایات بی شمار آمریکا، ۱۲ تیرماه در ایران را «روز افشای حقوق بشر آمریکایی» نام گذاری کردند، تا مدعیان دروغین حقوق بشر بدانند تا شاید کمی وجدانهای خفته در خوابشان بیدار شود، اما دست تقدیر به گونه ای رقم خورد که در همان مکانی که فرزندان ایران عزیز مظلومانه به شهادت رسیدند، سربازان جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهباد فوق پیشرفته و گرانقیمت گلوبال هاوک را در کمال حیرت و بهت جهانی به گونه ای سلاخی کردند که مرحمی باشد بر زخم کهنه و جگرسوز خلیج فارس.
گفته اند معنای گلوبال هاوک یعنی عقاب جهانی، اما به حکم وعده قرآنی «انا من المجرمین منتقمون» میراث شهید طهرانی مقدم بال های قدرتمند عقاب جهانی را به خاک مذلت کشاند.
این مهم از برکات مقاومت است همان راهبردی که قرآن بر آن تاکید کرده است، «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون»سوره مبارکه فصلت آیه ۳۰ (به یقین کسانی که گفتند: پروردگار ما خداوند یگانه است! سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می شوند که: نترسید و غمگین مباشید و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!)
نکته حائز اهمیتی که نباید از آن غافل شد این است که سردمداران استکبار جهانی واقفند که به قول مقام معظم رهبری دوران بزن دررو تمام شده و عدم مقابله به مثل آنها در موضوع سقوط پهباد یعنی هرگونه دست درازی به حریم ایران اسلامی تمام منافع آمریکا و هم پیمانان خائن آنها در منطقه را در معرض خطر جدی قرار خواهد داد.
اگر روزگاری جمهوری اسلامی ایران با دستان خالی و در برابر ابرقدرتهای غرب و شرق در جنگ هشت ساله خوش درخشید و پیروز آن جنگ مهم و تحمیلی شد تنها و تنها به خاطر اراده پولادین و همت بلند ملت و مردم و رزمندگانی بود که شب و روز برای تحقق فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی نمی شناختند.
حال امروز و با گذشت عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه روزافزون دستاوردها و به خصوص اقتدار موشکی دیگر، هیچ کشوری و یا دشمنی جرات حتی نگاه چپ به جمهوری اسلامی را ندارد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر یکی بزنند ۱۰ تا می خورند.
این شرایط با شرایط اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی کاملا متفاوت است و ایران اسلامی نه تنها در این حوزه بلکه در تمامی حوزه ها حرفی برای گفتن دارد و حتی به اذعان و تایید کارشناسان جهانی، امروز نقش جمهوری اسلامی در معاملات منطقه و حتی جهانی نقشی انکار ناپذیر دارد.
امروزه مقاومت ملت ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون که حتی چله خود را با افتخار تمام به اتمام رساند به الگوی ارزشمندی برای سایر کشورهای منطقه و به همین تناسب به کابوسی برای دشمنان و کشورهای مستکبر و در رأس آن آمریکا تبدیل شده است.
امروز برای همه ثابت شده که مسیر نظام جمهوری اسلامی علیرغم همه فشارها، تحریم ها و تهدیدها مسیر اقتداری را طی می کند که در آینده بر این اقتدار افزوده خواهد شد چرا که رمز این موفقیت ها در «مقاومت» است.
پاینده ایران و سرافراز جمهوری اسلامی ایران
محمد سبزی – کارمند دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه (۱۲ تیرماه ۱۳۹۸)
Share/Save/Bookmark