امتیاز مثبت
۰
 
همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)،
لاله گمنام 10 اسفند در دانشکده علوم قرآنی آمل به خاک سپرده می شود
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل ، هم‌زمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پیکر شهید گمنام والامقام در شهرستان آمل تشییع و در دانشکده علوم قرآنی این شهرستان به خاک سپرده می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 6683
 
 
احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در جلسه هماهنگی مراسم تشییع پیکر شهید گمنام در شهرستان آمل گفت: شهر هزار سنگر آمل میزبان پیکر شهید گمنام است که ۱۰ اسفند ماه در آمل با حضور مردم تشییع و در محوطه دانشکده علوم قرآنی این شهرستان به خاک سپرده می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم آمل ۹ اسفند ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله سپاه با این شهید گمنام وداع می‌کنند، اظهار کرد: با اعتبارات تخصیص یافته، یادمانی مناسب و شایسته برای این شهید براساس الگوهای ایرانی_اسلامی طراحی و احداث می‌شود.

فرماندار ویژه آمل تصریح کرد: این شهید گمنام به همراه ۶ شهید گمنام دیگر هفتم اسفند ماه وارد مازندران و در شهرهای آمل، نور و بهشهر تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل با بیان این که شهدا زمینه‌ساز اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: شهدا مجاهدت‌ها و تلاش‌های والایی را برای نظام اسلامی انجام دادند.

حجت‌الاسلام سیدمعصوم حسینی شهدا را سرمایه‌ها و افتخارات ماندگار انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: شهدا درس ایثار و فداکاری را به همگان آموختند و زمینه‌ساز مباهات همه ما و در تاریخ ماندگار و جاویدان شدند، نیاز است قدرشناسی والایی از مقام شهدای عزیز صورت گیرد که با اهتمام و تلاش والای خود امنیت و اقتدار را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد سیره نورانی شهدای گرانقدر را سرلوحه امور خود قرار دهیم، اظهار کرد: در این کار برکات و دستاوردهای بسیاری قرار دارد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امری مهم و اساسی است که باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در راستای تحقق این امر مهم و ارزنده استفاده شود.

رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را خنثی کننده نقشه‌ها و هجمه‌های شوم دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مقابله با ترفندهای دشمن در تهاجم فرهنگی است. شهدا رفتند و ما وظیفه داریم راه آن ها را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است ترویج و استمرار دهیم .

دکتر حسینی به تدفین یک شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی آمل اشاره کرد و افزود: هم‌زمان با ایام فاطمیه این شهید والامقام در شهرستان آمل تشییع و در دانشکده علوم قرآنی آمل خاکسپاری می‌شود.

وی با بیان اینکه اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشکده چند سالی است که درخواستی مبنی بر خاکسپاری شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی آمل را مطرح کردند، ادامه داد: خاکسپاری شهید گمنام در این دانشکده برکات و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدری دارد که در ارتقای روحیه معنوی و علمی اعضای دانشکده نیز می‌تواند اثرگذار باشد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل ضمن دعوت از تمامی مردم ولایت مدار و شهیدپرور آمل جهت حضور در مراسم تشییع این شهید والامقام، خاطرنشان کرد: خواسته ارزشمند تدفین شهید گمنام به لطف الهی در ایام فاطمیه در دانشکده علوم قرآنی آمل محقق می‌شود و از وجود پربرکت و ارزشمند شهید گمنام بهره‌مند می‌شویم.
Share/Save/Bookmark