امتیاز مثبت
۲
 
جلسه 803 شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد
جلسه 803 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب: 7529
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدای جلسه رئیس جمهور سالگرد قیام 19 دی مردم قم که مقدمه انقلاب اسلامی و پیروزی بزرگ تاریخی بود، را گرامی داشت.


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: رئیس جمهور همچنین ضمن تسلیت اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.


دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه در جلسات اخیر شورای معین چند موضوع به تصویب رسیده بود، ادامه داد: مرحله تائید نهایی این مصوبات نیز انجام شده است.


وی گفت: موضوع اول؛ دانشگاه علوم قرآنی بود که با توجه به نظر وزارت علوم، اصلاحات اساسنامه آن به تصویب و تائید نهایی رسید.


وی افزود: موضوع دیگر که در جلسه شورای معین به تصویب رسید؛ تصویب بخش‌های دیگری از سند گسترش زبان فارسی بود.


دکتر مخبر دزفولی همچنین از انتخاب دکتر دارابی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر کمالی به عنوان رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها خبر داد.


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گزارشی از اتفاقات اخیر کشور از منظر فرهنگی در جلسه مطرح شد و اعضا نیز نظرات خود را ارائه کردند و قرار شد در جلسه آینده نیز بررسی فرهنگی و ریشه یابی این موضوع  مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گزارش و پیشنهادهای آن برای استفاده قوای محترم کشور آماده شود.


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم، امید به آینده و تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم مهمترین نکات و محورهای مورد تاکید در این زمینه بود.


وی افزود: باید بین رفع مشکلات مردم و آسیب هایی که از جانب‌های دیگر از جمله بیگانگان و معاندان وارد می شود، تفکیک قائل شد که قرار شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌های مرتبط مطالعات جامعه شناسی و فرهنگی خود را برای جلسه آینده شورا آماده  و ارائه کنند.


دکتر مخبر دزفولی در پایان نیز گفت: امیدواریم با رویکرد وحدت بخش و امیدآفرین گره از مشکلات کشور باز شود و حرکت رو به آینده روشن کشور با کمک مردم که با بصیرت در صحنه حضور داشتند رشد و شکوفایی بیشتر داشته باشد.

 
Share/Save/Bookmark