امتیاز مثبت
۱
 
شرکت حداکثری مردم در انتخاب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 6917
 
شرکت حداکثری مردم در انتخاب
 
نزدیک به چهار دهه پیش، آن هنگام که خطر انحراف از اصل اصیل اسلام، جامعه و ملت ایران را تهدید می¬کرد، امام بزرگوار ما بر اساس تکلیف الهی در مقابل این انحراف قیام کرد، مردم نیز فرمان امام را با گوش جان شنیدند و با گذشتن از جان و مال و فرزندان خویش، انقلاب را به ثمر رساندند. خداوند مقرر فرمود که نتیجه این انقلاب حکومت اسلامی باشد، همان که خواسته¬ی تمامی ائمه (علیهم السلام) در طول تاریخ بوده است.

انقلاب ما در راه آن هدفی که امام زمان (علیه السلام) برای تأمین آن حاضر می¬شود یک گام لازم و بزرگ است. اما آن چه که بیش از همه اهمیت دارد حفظ و تقویت ثمره¬ی انقلاب یعنی حکومت اسلامی است. از مهمترین عوامل حفظ این حکومت علیرغم انواع تهدیدات و موانع، خاستگاه مردمی آن است، در اصل پایه¬های اصلی هر حکومت و قوام آن به تصریح قرآن همین مردم فهیم و بصیر هستند ﴿وَ ما كانَ رَبُّكَ لِيُهْلِكَ الْقُرى‏ بِظُلْمٍ وَ أَهْلُها مُصْلِحُونَ﴾ (هود/۱۱۷)

امروز بار دیگر به فرموده امام خمینی (رحمة الله علیه) سرنوشت اسلام و مسلمین در ایران و سرنوشت کشور ما به دست ملت است و اگر مسامحه کنند و اهمال ورزند و رأی ندهند، عیناً مسؤولیت متوجه خود آنها است. (ر.ک: صحیفه نور، ج۱۲، ص۶) رهبر معظم انقلاب نیز فرمود: انتخابات مایه¬ی عزت ملی است، مایه¬ی تقویت ملت ایران است. (سخنان در اجتماع زائران و مجاوران حرم رضوی ۱/۱/۹۶) و مصداق ﴿إن تَنصروا اللهَ﴾ است. (سخنان در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ۱۹/۱۱/۹۴) دشمن نیز دقیقاً از همین ناحیه ملت ایران را هدف گرفته است؛ خواسته¬ی دشمن این است که مردم را نسبت به نظام دلسرد کند و مانع حضورشان در انتخابات شود.

امروز وقت آن است که بار دیگر مردم فهیم با مشارکت حداکثری خود که مصداق تعاون در برّ است ﴿وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى﴾‏ (مائده/۲) در صحنه حاضر شوند و با پرهیز از تفرقه و اختلاف ﴿وَ لا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَ اخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْبَيِّناتُ﴾ (آل عمران/۱۰۵) حماسه سیاسی دیگری را رقم بزنند که این مشارکت و حضور قطعاً انقلاب و نظام اسلامی را بیمه خواهد کرد و علاوه بر آن عمل به وظیفه و تکلیفی است که در شرایط کنونی بر عهده تک تک افراد جامعه است، و ان شاء الله پاداش همیشگی را به دنبال خواهد داشت؛ ﴿إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَهُمْ أَجْرٌ غَيْرُ مَمْنُونٍ﴾ (فصلت/۸)

زینب روستایی
عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی شیراز
Share/Save/Bookmark