امتیاز مثبت
۱
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی قم
جلسه دفاع از پایان نامه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم قرآنی قم با موضوع «تبیین انتخاب مدیران شایسته از دیدگاه قرآن و اهل بیت(ع)» برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب: 10969
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی قم
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحاء از قم، جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی با موضوع «تبیین انتخاب مدیران شایسته از دیدگاه قرآن و اهل بیت علیهم السلام» با نگارش سیده طاهره حسینی دانشجوی رشته تفسیر و علوم قرآن در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
این جلسه با حضور هادی نصیری به عنوان استاد راهنما و حجت الاسلام سید عبدالرسول حسینی زاده به عنوان استاد داور، در سالن جلسات دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
چکیده
مدیریت یک جامعه نقشی مهم و اساسی در سعادت و پیشرفت همه جانبه آن جامعه دارد. مدیریت در جوامع انسانی معاصر، علیرغم موفقیت های مادی و ظاهری خود، دارای کمبودها و نقص های فراوانی در رشد و اعتلای جامعه انسانی خود بوده است؛ که ریشه در تئوری هایی با نگاه سرمایه داری و مادی دنیای غرب دارد و در بلندمدت صدمات جبران ناپذیری را برای بشریت به ارمغان آورده است. از طرفی دین اسلام به جهت جامعیتی که دارد، برای تمام ابعاد زندگی بشر برنامه و دستورالعمل مشخص دارد، که یکی از آن ابعاد، بعد مدیریت و سرپرستی جامعه است؛ خواه آن جامعه کوچک و در حد یک خانواده بوده و یا در حد یک کشور و مملکتی بزرگ باشد.
این نوشتار با بازنگری منابع اصیل اسلام که قرآن و کلام اهل‌بیت(ع) می باشد، به این دستاورد رسیده است که اسلام به دلیل اهمیتی که برای مدیریت و رهبری در جامعه قائل است، هر کسی را شایسته مدیریت ندانسته و شاخصه های دقیقی را به عنوان ملاک هایی برای شایستگی مدیران جامعه مطرح می نماید که جامعه بشری با وجود چنین مدیرانی، می تواند یک رشد همه جانبه معنوی و مادی را تجربه نماید. این پژوهش در پنج فصل به روش توصیفی- تحلیلی از منابع کتابخانه ای و اسنادی و با هدف معرفی معیارهای لازم برای انتخاب مدیران و رهبران شایسته جامعه در اسلام سامان یافته است و قصد دارد به این سؤال اساسی پاسخ دهد که معیارهای انتخاب مدیران شایسته در قرآن و روایات معصومان کدامند؟ داده‌ها حکایت از آن دارد که معیارهای ارائه شده به معیارهای بینشی(اعتقادی)، ارزشی(اخلاقی)، اعم از اخلاق فردی و اخلاق اجتماعی، معیارهای استعدادی(توانمندی ها) و معیارهای عملکردی اعم از حرفه ای و اجرایی، قابل تقسیم است.
هر یک از این موارد به تعبیری شروط لازم و نه کافی برای شناسایی مدیران شایسته هستند، که دین اسلام وجود همه آنها را در یک مدیر متعهد و متخصص ضروری می داند تا در پرتو آن بتواند خدماتی شایسته به جامعه اسلامی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark