امتیاز مثبت
۰
 
افتتاح سالن مطالعه کتابخانه تخصصی دانشکده علوم قرآنی شیراز
بخش مرجع و سالن مطالعه کتابخانه تخصصی دانشکده علوم قرآنی شیراز افتتاح شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب: 11616
 
 
به گزارش ایحا از شیراز، بخش مرجع و سالن مطالعه کتابخانه تخصصی دانشکده علوم قرآنی شیراز با حضور مسئولان و خیران استانی افتتاح شد.

این سالن با همت فرزندان مرحوم احمد زمردیان و با وقف کتابخانه مرحوم و پرداخت هزینه جهت تجهیز و آماده سازی به بهره برداری رسید.

در این مراسم دکتر زینب روستائی رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز اظهار کرد: بخش مرجع کتابخانه تخصصی دانشکده با هزینه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان راه اندازی گردید که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان آن از موقوفه مرحوم زمردیان تامین گردید که به جهت گرامیداشت یاد و خاطره این واقف خیر اندیش، این کتابخانه به نام وی نامگذاری می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین سلمان زاده به نمایندگی از آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان، صابر سهرابی مدیرکل ارشاد فارس، حجت الاسلام و المسلمین صفری معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان فارس و جمعی از اساتید و پژوهشگران استان فارس از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

لازم به ذکر است احمد زمردیان تحصيلات ابتدايى را در مدارس روزانه و تحصيلات متوسطه را به‌صورت شبانه طى نمود و در طول ۸۰ سال زندگى پربار خود هرگز دست از تحصيل علم برنداشت. بر زبان عربى در حد استفاده از كتب مختلف تفاسير عربى قرآن و بر زبان انگليسى در حد محاوره روزمره تسلط داشت. به شعر علاقه وافر داشت و بيشتر اشعار شعراى نامى ايران را خوانده بود. به سعدى، مولانا و حافظ ارادتى خاص داشت و ديوان اشعار حافظ را حفظ بود و خود نيز شاعرى والامقام بود و بيش از هفت‌صد صفحه شعر سروده بود. با قرآن بسيار انس داشت و جلسات قرائت قرآن به‌صورت هفتگى در منزل ايشان داير بود؛ علاقه وافرش به قرآن، دعا و شعر موجبات آفرينش آثار ارزشمند ايشان را فراهم آورد.

وى در زمينه‌هاى متفاوت از جمله آثار علمى، فلسفى و حتى رمان مطالعه فراوان داشت و سبک نگارشى ايشان شباهت زيادى به سبک نگارش علامه طباطبايى داشت.

وى سال‌ها در محضر آيات عظام مكارم شيرازى، بهاءالدين محلاتى، حجت‌الاسلام مجدالدين محلاتى بهره برده و در سفرهايى كه به كربلا و نجف داشته از محضر آيات عظام حكيم و خويى و ساير علماى آن بلاد نيز كسب فيض كرده و اولين نماينده آيت‌الله مكارم، مرجع بزرگ تقليد در شيراز بود.

از آثار مرحوم احمد زمدیان می توان به کتاب های زیر اشاره کرد:
۱. سرنوشت انسان؛
۲. عشق و رستگارى؛
۳. بيان حقيقت؛
۴. معارف الهى؛
۵. پيام حق؛
۶. على(ع) و كميل؛
۷. مقام ولايت؛
۸. حقيقت روح؛
۹. ندبه و نشاط؛
۱۰. شيطان كيست؟؛
۱۱. وصال العارفين (آخرين كتاب اين عارف بزرگ).
Share/Save/Bookmark