امتیاز مثبت
۰
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
پایان نامه «ﭘﯿﺎم ﻫﺎي ﮐﺎرﺑﺮدي ﻓﺮازﻫﺎ و آﯾﺎت ﻗﺮآن ﺑﺎ ﺗﮑﯿﻪ ﺑﺮﻣﺠﻤﻮﻋﻪ آﺛﺎر ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم و اﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ ﻣﺤﺴﻦ ﻗﺮاﺋﺘﯽ و ﺑﺮﺧﯽ ﺗﻔﺎﺳﯿﺮ مشهور (آیات ۶۶مریم تا۷۰طه)» به صورت برخط دفاع شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 11553
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان، جلسه دفاع از پایان نامه «ﭘﯿﺎم ﻫﺎي ﮐﺎرﺑﺮدي ﻓﺮازﻫﺎ و آﯾﺎت ﻗﺮآن ﺑﺎ ﺗﮑﯿﻪ ﺑﺮ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ آﺛﺎر ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم واﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ ﻣﺤﺴﻦ ﻗﺮاﺋﺘﯽ و ﺑﺮﺧﯽ ﺗﻔﺎﺳﯿﺮ مشهور(آیات ۶۶ مریم تا۷۰ طه)» با نگارش خانم زهرا اسماعیلی دانشجوی رشته تربیت معلم قرآن در مقطع کارشناسی، با راهنمایی دکتر روح الله ناظمی و داوری دکتر مجتبی قربانیان در دانشکده علوم قرآنی اصفهان به صورت برخط در سامانه الکترونیکی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.
این پایان نامه در نهایت با درجه بسیار خوب پذیرفته شد.
چکیده این پایان نامه به شرح ذیل است:
آیات قرآن‌کریم سرشار از نکات و پیام‌هایی جهت استفاده در امور زندگی افراد است. شناخت بهتر قرآن و بهره‌مندی از پیام‌های آن انسان را به استوارترین راه‌ها هدایت می‌کند و او را به جایگاه واقعی می‌رساند. پژوهش حاضر شامل پیام‌ها و نکات کاربردی آیات ۶۶ تا ۹۸ سوره‌ی مریم و آیات ۱ تا ۷۰ سوره‌ی طه است که از بررسی مجموعه‌ی آثار حجت الاسلام محسن قرائتی و همچنین تفاسیر نور قرآن مهر نمونه˓ اطیب البیان فی تفسیر القرآن ترجمه‌ تفسیر المیزان به‌ دست‌ آمده است. پیام‌های استخراج‌ شده از این آیات شامل موضوعاتی همچون بحث‌هایی در زمینه‌ی توحید و خداشناسی مبارزه با هر گونه لجاجت در برابر حق شخصیت انسان و فضیلت و برتری او بر مخلوقات دیگر تأثیر قرآن برای درمان هر گونه بیماری اخلاقی و اجتماعی اعجاز قرآن و عدم توانایی مقابله با آن وسوسه‌های شیطان و هشدار به همه مؤمنان بخشی از تعلیمات مختلف اخلاقی و همچنین بیان مبدأ و معاد و بشارت و انذار است. نتایج به‌دست‌آمده از این تحقیق حاکی از آن است که قرآن کامل‌ترین و بهترین وسیله‌ی هدایت است که شامل همه نکات در همه‌ی امور زندگی می‌باشد.
Share/Save/Bookmark