امتیاز مثبت
۱
 
آشنایی با بزرگترین کتابخانه علوم قرآنی شیراز با 80 هزار جلد کتاب
تنها یك كتابخانه بزرگ، تخصصی و ویژه كتب علوم قرآنی در استان فارس مشغول به فعالیت است كه در محل دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز قرار دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵
کد مطلب: 9285
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، تنها یك كتابخانه بزرگ، تخصصی و ویژه كتب علوم قرآنی در استان فارس مشغول به فعالیت است كه در محل دانشكده مطالعات تطبیقی قرآن كریم شیراز قرار دارد.
از آنجا که قلب هر دانشگاه کتابخانه آنجاست و دانشجوی موفق دانشجویی است که اهل پژوهش و تحقیق باشد و هرچه برای کتابخانه هزینه کرد باز کم است دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز تمام تلاش خود را كرده است تا کتب تخصصی را برای استفاده دانشجویان فراهم کند.
کتابخانه دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز دارای بیش ۸۰ هزار جلد کتاب تخصصی در حوزه علوم قرآنی و الهیات است كه دانشجويان اين رشته‌ها می‌توانند از این كتابخانه بهره‌مند شوند.
این دانشكده هم‌اكنون در حال مکانیزه کردن کتابخانه تخصصی خود است و دانشجویان با وارد کردن اسامی کتاب‌ها در سامانه کتابخانه، کار را برای علاقه‌مندان قرآنی راحت کرده‌اند و کاربران می‌توانند با وارد شدن به سامانه lib.quran.ac.ir کتاب مورد علاقه خود را جست‌وجو کنند.
در کتابخانه دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز انواع تفاسیر قرآن معتبر چاپ شده موجود است، حتی تفاسیر معتبر چاپ شده در کشورهای عربی هم برای دانشجویان تهیه شده است و آماده استفاده است.
همچنین در این كتابخانه تعداد زیادی پایان‌نامه‌های کشورهای عربی موجود است که علاقه‌مندان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند که منبع بسیار خوبی برای محققین علوم اسلامی است.
کتابخانه تخصصی دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز راه را برای تحقیق و مطالعه دانشجویان و محققین قرآنی هموار کرده است.
اساتید دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز در شروع ترم جهت آشنایی دانشجویان با کتابخانه و نحوه مطالعات مستمر و مفید ساعاتی از کلاس‌های خود را در کتابخانه دانشکده تشکیل می‌دهند.
Share/Save/Bookmark