امتیاز مثبت
۱
 
کارگاه مشاوره «کاهش اضطراب امتحانات»در دانشکده علوم قرآنی خمین
کارگاه مشاوره «کاهش اضطراب امتحانات» به همت انجمن علمی دانشکده علوم قرآنی خمین با حضور دانشجویان و کارکنان دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 7485
 
کارگاه مشاوره «کاهش اضطراب امتحانات»در دانشکده علوم قرآنی خمین
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از خمین، ابراهیم فتحی کارشناس مشاوره دانشکده علوم قرآنی خمین در سخنانی تکنیک های تمرکز در مطالعه ، روش های صحیح مطالعه، فرمان های ذهنی مثبت ، تکنیک های تمرکز حواس و شرایط مطالعه موثر را تبیین نمود

وی در مورد شرایط مطالعه موثر گفت: در زمان امتحان همه حواسمان باید متوجه درس باشد، مثلا تماشای تلویزیون باید صفر شود چرا که بسیار چشم را خسته میکند و جایی برای مطالعه موثر باقی نمی ماند و از کامپیوتر و موبایل کمتر استفاده کنیم .

فتحی در بخش دیگری ، داشتن انگیزه و هدف و محاسبه زمان و مکان را از عوامل مطالعه موثر بیان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف باید برنامه محور عمل کنیم و برای برنامه هم باید سقف تعیین نمود .

مشاور دانشکده علوم قرآنی خمین در ادامه گفت : در هنگام مطالعه هرگز دراز نکشیم چون گردش خون را با مشکل مواجه می کند و باعث خستگی زودهنگام می شود بلکه باید به صورت قائمه و مسلط درس بخوانیم و حتی الامکان در یک مکان ثابت مطالعه کنیم.

وی افزود: زمان مطالعه ساعت مشخصی ندارد چون ساعت زیستی بدن افراد متفاوت است و این امر به سبک زندگی افراد بستگی دارد .

فتحی همچنین تاکید کرد: با شکم پر و یا گرسنه مطالعه نکنیم و در هنگام درس خواندن نیز چیزی نخوریم .
Share/Save/Bookmark