امتیاز مثبت
۰
 
همزمان با اعیاد شعبانیه؛
برگزاری اردوی خانوادگی ویژه کارکنان و اساتید دانشکده مشهد
همزمان با ایام شعبانیه دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد اردوی فرهنگی زیارتی و تفریحی برگزار کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب: 1472
 
اردوی میامی کارکنان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
 
اردوی میامی کارکنان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
به گزارش ایحاء از مشهد، همزمان با ایام شعبانیه و به جهت تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان و اساتید هیات علمی دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد در طول سال تحصیلی و خانواده ایشان و به جهت تقویت تعامل و آشنایی بیشتر خانواده ها اردوی فرهنگی زیارتی و تفریحی در محل بقعه متبرکه امامزاده یحیی میامی برگزار شد.
امامزاده یحیی علیه السلام فرزند حسین بن زید بن علی بن الحسین يكي از فرزندان زيد و نواده امام زين العابدين(علیه السلام)است.
مادرش ريطه دختر ابي هاشم عبدالله بن محمد حنيفه مي باشد.
وي در سال ۱۰۷ هـ. ق متولد شد. امامزاده يحيي براي ادامه مبارزات خود عليه بني اميه چون امنيت جاني نداشت از نينوا كربلا به مدائن و از آن جا به خراسان هجرت كرد.
در سال ۱۲۵ هـ.ق در حدود سن هجده سالگی یا بیشتر پس از رشادت های فراوان در راه اسلام به شهادت رسید و سر مبارک ایشان را از بدن جدا کردند و هم اکنون بنا به برخی قول ها تن آن حضرت و بنا به قولی دیگر سر آن حضرت در روستای میامی دفن می باشد.
روستای میامی و مجموعه آستان یحیی بن زید بن علی بن الحسین(علیه السلام) در ۶۵ کیلومتری جاده مشهد سرخس قرار دارد که به سبب وجود مرقد ایشان آن محل رونق خاصی گرفته و در طول سال زائرین زیادی به آنجا میروند.
این اردو که در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز بود، ریاست محترم دانشکده، حجت الاسلام غلامرضا زارع مهرجردی با برگزاری نشست صمیمی با کارکنان در خصوص جریان های سیاسی روز و احزاب و گروه های سیاسی از بدو انقلاب تاکنون توضیحاتی را بیان کرد.
Share/Save/Bookmark