امتیاز مثبت
۰
 
از سوی مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم صورت گرفت؛
ابلاغ شیوه جدید اجرای گام اول طرح پایش مهارت قرآنی دانشجویان
شیوه جدید اجرای گام اول طرح پایش مهارت قرآنی دانشجویان، از سوی مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اعلام شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 9933
 
 
به گزارش ایحا، مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، شیوه جدید اجرای گام اول طرح پایش مهارت قرآنی دانشجویان دانشکده‌های علوم قرآنی را اعلام کرد.
در شیوه جدید اجرای طرح پایش، ارزیابی تلاوت دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی(کارشناسی، ارشد، دکتری) به صورت حضوری صورت می‌گیرد و دانشجویان با توجه یه سطح قرائت به قاری حرفه‌ای، مرتِّل، روان‌خوان، درست‌خوان، ساده‌خوان و نیازمند تلاش تقسیم‌بندی می‌شوند.
گفتنی است، قرار است از این پس، در ابتدای سال تحصیلی همه دانشجویان جدیدالورود در آغاز سال تحصیلی(نیم سال اول) مورد ارزیابی قرار گرفته و مطابق سطح مهارتی خود در دوره‌های آموزشی رسمی و فوق برنامه حضور پیدا می‌کنند و موظف‌ هستند دست کم یک گام، سطح مهارتی خود را ارتقاء دهند.
براساس توافق مرکز امور قرانی و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، شرط قبولی هر یک از دانشجویان، احراز این ارتقاء است و کسب حداقل قبولی برای آنان کفایت نمی‌کند؛ به عنوان مثال اگر در ارزیابی نخستین یک دانشجوی جدیدالورود ساده‌خوان باشد، برای قبولی دست کم باید با تلاش و تمرین و آموزش خود را به سطح درست‌خوان ارتقاء دهد.(البته دست یافتن به سطح قاری حرفه‌ای الزامی نخواهد بود).
رؤسای دانشکده‌های علوم قرآنی می‌توانند فرم طرح پایش مهارت قرآنی دانشجویان را از ضمیمه خبر دریافت کنند.
Share/Save/Bookmark