امتیاز مثبت
۲
 
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه :
شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی عوامل ایجاد تفرقه میان گروه های مذهبی در کشورند
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از كرمانشاه ، حجت الاسلام والمسلمین محمدقاسم احمدي رئيس دانشكده علوم قرآني كرمانشاه به مناسبت ایام ماه ربیع و گرامیداشت هفته وحدت گفت : شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی عوامل ایجاد تفرقه میان گروه های مذهبی در کشورند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب: 6369
 
 
دكتر احمدي ،پيامبر اسلام را گل سرسبد آفرينش، برترين اولياء و پيامبران و شاهكار خداوند متعال دانست و به ويژگي هاي آن حضرت از ديدگاه قرآن پرداخت .

وی با بیان اینكه آن حضرت در همه جهات الگو بوده است، گفت: پيامبر اكرم (ص) برای يك قوم ، يك قرن و... نيست، بلكه متعلق به همه بشريت و تاريخ تا ابد است. پيامبر اكرم (ص) رسول خدا و خاتم پيامبران ، پيغمبر همه بشريت تا ابد خواهد بود. رسول اكرم (ص) با شرح صدر و دلسوزي نسبت به انسان ها ناداني و جهل مردم زمانش را تحمل مي كرد.

حجت الاسلام احمدي با اشاره به آيات قرآن درمورد پيغمبر (ص) وخاندانش ، گفت: خداوند كساني را به پيامبري بر مي گزيند كه بهترين خلايق در زمان خودش باشد و پيغمبر اكرم(ص) نه تنها بهترين فرد در زمان خودش بلكه بهترين در همه زمان هاست.

وي افزود: خداوند در قرآن اطاعت از پيامبر را اطاعت از خدا دانسته است. به جهت اين عظمت و بزرگي بي نظير پيامبر اكرم(ص) است كه خداوند و ملائكه بر آن حضرت صلوات مي فرستند و به ما دستور داده اند كه بر او صلوات بفرستيم و تسليم امر او باشيم. رئیس دانشكده علوم قرآني كرمانشاه همچنین گفت : پيامبراكرم (ص) الگوي تمام عيار ماست كه بايد به او اقتدا كنيم و او را سرمشق خود قرار دهيم ، اين عظمت ما را دعوت به وحدت كرده است و خداوند نيز در فرآن ما را به وحدت دعوت می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت : اما صادق(ع) نيز مانند پيامبر(ص) ما را به وحدت سفارش كرده و فرموده اند: «در مراسمات و نماز جماعت اهل سنت شركت كنيد».

احمدی بیان کرد: دشمن درصدد برافروختن آتش كينه بين مسلمانان است، دشمن مي خواهد آتش كينه و تفرقه را بين ما بيفروزد كه ما در اين آتش بسوزيم و خود از آن بهره برداري كند. دشمن سياست تفرقه بينداز و حكومت كن را دنبال مي كند . اين همه گروه هاي انحرافي و تفرقه افكن،  عوامل دشمن هستند. شيعه انگليسي و سني آمريكايي همه عوامل دشمن اند ، ما بايد با اتحاد و همدلي با اين تفرقه افكني ها مقابله كنيم و توطئه ي دشمن را خنثي كنيم.

وی ضمن تأکید بر تحکیم همبستگی موجود بین گروه های شیعی و سنی در استان کرمانشاه ، اظهار کرد : به حمدالله دراستان كرمانشاه ،شيعه و سني دركنار هم و دركمال اتحاد با هم زندگي مي كنند. اگر شيعه و سني عليه هم اقدام كرده و به جان هم بيفتند، دشمنان به اهدافشان ميرسند.

حجت الاسلام احمدي  گفت : دشمنان ميخواهند با اين حركات اعتقادات ما و ارزش هاي ديني را كمرنگ كنند و صحنه ها و تريبون ها را فتح كرده و جوانان ما را منحرف كنند و لااوبالي گري را ترويج دهند.

رئيس دانشكده علوم قرآني كرمانشاه تاكيد كرد: امروز روز اتحاد است، هركسی که به خدا معتقد است و پاي بند ارزش هاي ديني است، بايد مقابل جريانات انحرافی و تفرقه انگیز بايستد.
Share/Save/Bookmark