امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری نشست « حیا و عفت در خانواده » در دانشکده علوم قرآنی آمل
نشست «حیا و عفت در خانواده » با همکاری دانشکده علوم قرآنی آمل و دبستان دخترانه تسنیم برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 8402
 
برگزاری نشست « حیا و عفت در خانواده » در دانشکده علوم قرآنی آمل
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل، این نشست در راستای معرفی دانشکده و گسترش فعالیت های فرهنگی و قرآنی آن در قالب همکاری با ادارات و نهادهای مختلفو با سخنرانی استاد سیده مرضیه حامدی، حافظ کل قرآن کریم و مدرس حوزه و دانشگاه در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار گردید.

خانم حامدی با قرائت آیاتی از قرآن کریم در موضوع حجاب، گفت: رعایت حجاب و عفت از سوی پدر و مادر در حضور فرزندان، چه پسر و په دختر امر مهمی است که باید مورد دقت و توجه قرار گیرد.

وی در خصوص ضرورت لزوم مقررات مربوط به حجاب در فضاهای مختلف بیان کرد: مقررات باید باشد. البته تعادل باید برقرار شود و از افراط و تفریط پرهیز گردد چرا که سلامت و سعادت، در رعایت تعادل و اعتدال مداری است و افراط و تفریط هر کدام آثار زیان باری را به همراه دارند که در برخی موارد ممکن است حتی اصل را نیز زیر سوال ببرند یا تخریب کنند.

این داور مسابقات قرآن استانی و کشوری در ادامه اظهار کرد: آرامش در خانواده ای هست که عفت و حیا در آن حکم فرماست. اگر چه خانواده ها امروزه به دلایل مختلف در استرس و اضطراب هستند اما قدر و سهم خانواده ای که عفت و حیا در آن جاری است بسیار بیشتر از سایرین است.

مدرس دروس علوم قرآنی دانشکده علوم قرآنی آمل با اشاره به این نکته که بعضی از لباس ها مثل لباس های جذب و نایلونی از نظر پزشکی اصلا برای خانم ها مناسب نیست، افزود: آنچه که امروزه علم به آن رسیده حقیقتی است که قرآن عزیز قرن ها پیش، پرده از آن برداشته است.
Share/Save/Bookmark