امتیاز مثبت
۰
 
آشنايي با موقوفه قرآني مشاركتي دانشكده علوم قرآني مشهد
موقوفه قرآني مشاركتي دانشكده علوم قرآني مشهد با هدف توسعه، تبليغ و ترويج فرهنگ قرآني و مهجوريت زدايي از قرآن كريم با هدف توسعه، تبليغ و ترويج فرهنگ قرآني و مهجوريت زدايي از قرآن كريمه تأسیس شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب: 8303
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاه ایحاء از مشهد مقدس، موقوفه قرآني مشاركتي دانشكده علوم قرآني مشهد به عنوان اولين موقوفه مشاركتي تخصصي قرآني در سطح كشور از سال ۱۳۹۶ با كسب مجوز از اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي تاسيس شد.

نام وقف مشاركتي كمتر در ميان عموم شناخته شده است، در اين نوع وقف تعداد زيادي واقف بر موضوعي واحد با يك وقف نامه مشترك و با هر ميزان درآمد و بدون صرف هزينه گزاف مشاركت مي كنند.

بر همین اساس موقوفه قرآنی دانشكده علوم قرآني مشهد با هدف توسعه، تبليغ و ترويج فرهنگ قرآني و مهجوريت زدايي از قرآن كريم با بهره گيري از ظرفيت وقف مشاركتي سازماندهی شده است.

از طرفی با توجه به اهمیت و جایگاه این دانشکده و ظرفیت بالای شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی و محدودیت های فضای فعلی، با پیگیری های شبانه روزی خادمین قرآنی، زمینی به مساحت ۴۳ هزار متر مربع در منطقه الهیه جهت توسعه فضای آموزشی در نظر گرفته شد و با مجوز اداره کل اوقاف خراسان رضوی، موقوفه ساختمان دانشکده علوم قرآن مشهد به صورت ۷۰۰ هزار سهم ۵۰ هزار تومانی جهت مشارکت واقفین خیراندیش آماده گردید و مراسم رونمایی موقوفه نیز در تیرماه۹۶ با حضور نماینده محترم وقت ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام محمدی برگزار شد تا نوید بخش احداث بزرگ ترین پردیس دانشگاهی قرآنی شرق کشور باشد.

در طراحی کلی این مجموعه از معماری اسلامی‏ ایرانی الهام گرفته شده است و شامل دو مجموعه مجموعه کلی می باشد؛ مجموعه اول شامل ساختمان آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، سالن اجتماعات و قسمت های اداری و پژوهشی و مجموعه دوم شامل ساختمان های خدماتی، ورزشی، خوابگاه ها، استادسرا و ... است که یک طبقه زیر زمین و سه طبقه روی زمین طراحی شده است.
شایان ذکر است مراسم کلنگ زنی ساختمان آموزشی و سالن اجتماعات این پروژه در اواخر شهریور ماه ۱۳۹۶ و با حضور نماینده محترم وقت ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی زده شد و در حال حاضر پس از اجرای کامل اسکلت بتنی ساختمان آموزشی و سالن اجتماعات و اداری در حال وال پست گذاری می باشد.

گفتنی است علاقه مندان برای  مشارکت در موقوفه می توانند از روش های ذیل استفاده کنند:
۱- مراجعه حضوری به دفتر موقوفه به آدرس مشهد، خیابان سناباد، نبش سناباد۳۳، دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد و خرید اوراق وقف.

۲- واریز وجه به حساب شماره: ۰۲۲۳۵۹۷۴۰۷۰۰۰  و یا شماره کارت: ۱۳۰۷-۱۳۵۸-۹۹۷۵-۶۰۳۷  نزد بانک ملی به نام کمیته یاوران وقف دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد/ شماره تماس:38449600-051 داخلی12
Share/Save/Bookmark