امتیاز مثبت
۰
 
ارتباط با جوانان از منظر قرآن و روایات دفاع شد
جلسه دفاع از پایان نامه «ارتباط با جوانان از منظر قرآن و روایات» در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب: 9915
 
ارتباط با جوانان از منظر قرآن و روایات دفاع شد
 
به گزارش ایحا، جلسه دفاع از پایان نامه با موضوع ارتباط با جوانان از منظر قرآن و روایات با نگارش دانشجو زکیه سمیعی، راهنمایی استاد رضا سقای ملاشاهی و داوری استاد غلامحسن راشکی در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
در چکیده این پایان نامه می خوانیم:
دوره حساس، پرماجرا و در عین حال طلایی جوانی به دلیل برخورداری از استعدادها و قابلیت های شکوفایی و رشد و همچنین ویژگی های خاصی که از لحاظ جسمی و روانی برای انسان متجلی می شود، دلسوزان اجتماع را به دقّت و تفکّر درباره ارتباط با جوان وا می دارد. یکی از پرسش های بنیادی و به جا در این باره آن است که چگونه و با چه شیوه ای با این نسل ارتباط سازنده و مفید برقرار کنیم؟ شاید در ابتدا این سؤال سهل و آسان جلوه کند ولی زمانی که در عمل با پیچیدگی های این دوران حساس و سرنوشت ساز و ظرافت های شخصیتی آن مواجه می شویم اهمیت سؤال و نیز دشواری پاسخ به آن بهتر آشکار می شود. از آن جا که سازنده هر چیز از سازه اش بهتر در جریان است، خداوند متعال به عنوان خالق تمام هستی از جمله انسان با در نظر گرفتن جمیع جوانب مجموعه منحصر به فرد و بسیارغنی هدایت بشر به عنوان قرآن را برای بهترین پیامبرش(ص) نازل نمود که «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ؛ قطعاً این قرآن به بهترین و محکم ترین شیوه هدایت می کند» و مأموریت اولیه اش را تبیین آن چه برای هدایت مردم نازل کرده قرار داد که «وَ أَنْزَلْنَا إِلَیْکَ الذِّکْرَ لِتُبَیِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَیْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ؛ و ما این ذكر(قرآن) را بر تو نازل كردیم، تا آنچه به سوى مردم نازل شده است براى آنها روشن سازى و شاید اندیشه كنند!».
بنابراین استفاده از آیات شریفه قرآن و روایات نورانی اهل بیت(ع) بهترین، محکم ترین و بی خطرترین شیوه برای ارتباط برقرارکردن با جوانان و راهنمایی و هدایت آنان است.
Share/Save/Bookmark