امتیاز مثبت
۰
 
پیام تبریک دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به مناسبت روز دانشجو
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به مناسبت 16 آذر ، روز دانشجو ضمن عرض تبریک ، پیامی را به شرح ذیل صادر کرد :
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب: 6215
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم


قال رسول الله (صلی الله علیه و آله)

«خِیارُکُمْ مَنْ تَعَلَّمَ الْقُرآنَ وَ عَلَّمَهُ. بهترین شما کسی است که قرآن را یاد بگیرد و یاد بدهد.»

علم و علم آموزی موهبتی است عظیم از سوی خالق تا مخلوق بتواند ببیند هرآنچه را که پروردگارش برای وی خلق نموده. این نعمت گرانبها نزد پروردگار از آن چنان مقام و مرتبه ای برخوردار است که خداوند متعال سخنانش را با محمد(ص)، بهترین و برترین مخلوقاتش ، با نام این موهبت آغاز می کند.

کسب هریک از علوم مربوط به طب ، ریاضیات ، فلسفه و ... برای بقای زندگی انسان لازم و ضروری است چراکه اکثرنیازهای مادی و دنیوی بشر با کسب و استفاده از این علوم برطرف می گردد.

اما برخی از نیازهای انسان همچون نیازهای روحی که نامحدود هستند، ممکن است با علوم ریاضی و پزشکی  رفع نشود . برای سیراب کردن روح بشر از کمبودها و نیازها ، باید به دنبال علمی والاتر و عظیم تر بود. خداوند متعال ، پیامبر عظیم الشأن اسلام و امامان معصومین(علیهم السلام) ، این علم سرشار از معنویت را قرآن کریم معرفی نموده اند.

آری! این قرآن کریم است که با کلماتی اعجاب انگیز و پر از رمز و راز آن چنان بر قلب و جان آدمی می نشیند که با درک مفاهیم عمیق آن ، انسان می تواند برای تمامی سوالات ذهنش پاسخی مناسب دریافت کند.

 این قرآن کریم است که با تلألو انوار مقدس و نورانیش ، چشمان هر نابینایی را به درک دقیق تری از این عالم و جهان آخرت بینا می سازد.

خداوند متعال همانگونه که خواندن و علم آموزی را بر پیامبرش امر نموده ، این موضوع را به عنوان یک اصل برای کل بشر در نظر گرفته است و هر آنکس را که گامی در ترویج و اموزش علوم به خصوص علوم قرآن کریم بردارد ، ارج نهاده و وی را چه در این عالم و چه در جهان آخرت عزیز و بلندمرتبه قرار می دهد.

16 آذرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روزی برای گرامیداشت علم آموزی قرار داده شده است.اما دلیل دیگر انتخاب این روز برای تکریم مقام دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره فریادها و مشتانی کوبنده بر پیکره ظلم و طاغوت  و خون های ریخته شده دانشجویانی همچون قندچي و بزرگ نيا و شريعت رضوي در اعتراض به حضورنيکسون معاون رئيس جمهور آمريکا و غارتگری ها و مداخله های غرب در امور داخلی ایران است. 

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجویی ، این روز را به تمامی دانشجویان فهیم ، کوشا و مؤمن این دانشگاه تبریک عرض نموده و ضمن تأکید بر تلاش برای فراگیری علوم مختلف به خصوص علوم و معارف قرآن کریم، برای آنان از جانب پروردگار متعال ، پیروزی ، سعادت و پیشرفت روزافزون در سایه انوار مقدس قرآن کریم را مسئلت می نماید.
Share/Save/Bookmark