امتیاز مثبت
۲
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم:
اولین ویژگی یک بسیجی ایمان همراه با عشق و معرفت عمیق است
محفل شبی با شهدا با سخنرانی مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم در دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: 10177
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از قم، حجت الاسلام عباس اسکندری، مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم در مراسم محفل شبی با شهدا در دانشکده علوم قرآنی قم طی سخنانی ضمن تبریک هفته بسیج این هفته را هفته ایمان و عشق و هفته شهید و شهادت دانست و به بیان ویژگی های یک بسیجی پرداخت.
حجت الاسلام اسکندری سه ویژگی یک بسیجی را برشمرد و گفت: اولین ویژگی بسیجی ایمان همراه با عشق و معرفت عمیق است.
وی در این باره توضیح داد: خیلی ها به خداوند ایمان دارند اما ایمان وقتی همراه با معرفت عمیق و عشق لبریز باشد فرد را برجسته و تأثیرگزار می کند و در عرصه های مختلف می درخشد. عشق نورانیت و درخشندگی می آورد و ایمان را در جامعه بسط می دهد و هیچ شرایطی نمی تواند یک مؤمن عاشق را بلرزاند چرا که ایمان همراه عشق ثبات می آورد و فرد را به پروردگار متصل می نماید؛ بسیجی با کسانی که بخواهند به توحید و یگانگی پرودگار تعرض نمایند سازش ندارد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم گفت: در جهان اسلام نمونه های فراوانی از این افراد داریم؛ یکی از آنها کمیل ابن زیاد است کسی که در معرفت آنقدر عمیق است که مولایش امیرالمؤمنین(ع) دعای حضرت خضر نبی(ع) را برای او می خواند.
حجت الاسلام اسکندری دومین شاخصه بسیجی را اطاعت بی چون و چرا از امام و فرماندهی عنوان کرد و در این باره یادآور شد: برخی که می خواهند چهره بسیج را مخدوش نمایند می گویند بسیج بی ضابطه است اما باید بدانند که با ضابطه ترین نیرو بسیجی است؛ چرا که بدون اذن مولای خود هیچ کاری را انجام نمی دهد و این بالاترین مرتبه ضابطه مندی است. به عنوان نمونه مالک اشتر در جنگ صفین و در چند قدمی پیروزی با اشاره امیرالمؤمنین(ع) مبنی بر توقف جنگ با این که برایش خیلی سخت بود اطاعت کرد.
وی سومین ویژگی بسیجی را خدمت بی منت و بدون هیچ چشم داشت عنوان کرد و یکی از یاران اباعبدالله الحسین(ع) به نام سعید بن عبدالله را مصداق بارز این ویژگی معرفی کرد و در مورد شخصیت او توضیح داد: سعید بن عبدالله یکی از کسانی بود که دعوت نامه های مردم کوفه را برای امام حسین(ع) برد و از آنجا نامه امام را برای مردم کوفه برد و سپس نامه مسلم بن عقیل را برای امام برد و بعد هم همراه امام حسین(ع) راهی کربلا شد و در این رفت و آمد ها حدود ۸۰۰۰ کیلومتر راه پیمود. در ظهر عاشورا کسی که وقت نماز را یادآوری کرد او بود و او هنگام نماز زیر تیرباران دشمن مقابل امام حسین(ع) ایستاد تا تیرها به امام اصابت نکند و هنگامی که سرش در دامن امام بود قبل از شهادت فقط یک جمله به امام گفت: آیا من به عهد خود وفا کردم؟
حجت الاسلام اسکندری خاطرنشان کرد: نگاه ما در مکتب اهل بیت(ع) به بسیجی یعنی کسی که دارای چنین ویژگی هایی باشد.
Share/Save/Bookmark