امتیاز مثبت
۰
 
در مشهد؛
دکتر افتخاري در جمع محققين پژوهشکده هاي دانشگاه علوم ومعارف قرآن کريم حضور يافت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۵
کد مطلب: 372
 
دکتر لاله افتخاري
 
دکتر لاله افتخاري
دکتر لاله افتخاري عضو کميسيون فرهنگي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي عصر روز شنبه بيست و چهارم تير ماه، در اولين نشست محققين پژوهشکده هاي دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم حاضر شد و به ايراد سخنراني پرداخت.
دکتر افتخاري گفت: ما درگير مسائل اجتماعي و طبعات و پيامدهاي دوري از فرهنگ قرآن چه در دانشگاه، چه در مدارس، خانواده،‌‌ جامعه، زندان،‌ پادگان و در همه زندگي هستيم و این که این مسائل را مي بينيم و مصرف کننده فرهنگ غربي هستيم و نيز گام اساسي و زيرنبايي در اين خصوص بر نمی داریم، ضروت اين چنين نشست هايي را بيشتر مي کند.
وي در ادامه اظهار داشت: به دنبال نيازي که احساس مي شد در مجلس شوراي اسلامي چهار گام اساسی برداشته شد از جمله تشکيل فراکسيون قرآن و عترت و برنامه شوراي توسعه فرهنگ قرآني که پس از تقديم به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي، در شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيد. اين شورا متشکل از چهار وزیر علوم، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامي، روساي سازمان اوقاف و امور خيريه، فرهنگ و ارتباطات اسلامي، تبليغات اسلامي و دو نماينده مجلس است و برخي از مؤسسات مردمي آموزشي و پژوهشي در آن عضو هستند.
 وی ادامه داد: اين شورا داراي سه کميسيون تخصصيتوسعه آموزش عمومي قرآن،‌ توسعه پژوهش و آموزش عالي قرآني و كميسيون توسعه فعاليت‌هاي تبليغي ترويجي قرآني مي باشد.
اين نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: ما به فرمايش مقام معظم رهبري و با ضرورتي که احساس مي شود و با بيداري اسلامي که شکل گرفته، چشم دنيا به ما دوخته شده و نياز داريم که از هر جهت صادر کننده اين دانشگاه باشيم و مصرف کننده برنامه ها و دانش هايي که در کشور خودمان با ديدگاه اسلامي تولید و مطرح مي شود
وي در پايان به سؤالات اساتید حاضر در نشست پاسخ گفت.
Share/Save/Bookmark