امتیاز مثبت
۰
 
شرایط پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی قم اعلام شد
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم شرایط پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی جدید در این مرکز آموزشی را اعلام کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 11103
 
شرایط پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی قم اعلام شد
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از قم، حجت الاسلام والمسلمین رحمان عشریه، رئیس دانشکده علوم قرآنی قم با بیان اینکه دانشکده علوم قرآنی قم از میان خواهران و برادران علاقه مند به تحصیل در رشته علوم و قرآن و حدیث مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند، گفت: پذیرش از طریق کنکور سراسری صورت می‌گیرد.
وی افزود: شرایط ثبت نام در این دانشکده برای مقطع کارشناسی داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم است و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده ادامه تحصیل دهند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم با بیان اینکه زمان ثبت نام این دانشکده برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از اعلام نتایج کنکور سراسری است اعلام کرد ثبت‌نام بر اساس ضوابط دفترچه انتخاب رشته سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشكده علوم قرآنی قم در سال ۱۳۷۲ تأسيس شده و از بدو تأسيس در مقطع كارشناسي اقدام به پذیرش و تربیت دانشجو کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین عشریه با بیان اینکه رشته‌ها‌ي تربيت معلم قرآن، تفسير قرآن مجيد، علوم قرآني، علوم قرآن و حدیث و نیز تفسیر تطبیقی در این دانشکده تدریس می‌شوند، گفت: مقطع كارشناسي ارشد در این دانشکده از سال ۱۳۸۴ با پذيرش دانشجو در دو رشته‌ تفسير قرآن و علوم قرآني راه‌اندازی شده و از سال ۱۳۹۴ در رشته علوم قرآن و حدیث نیز پذیرش دانشجو صورت گرفته است.
رئیس دانشکده علوم قرآنی قم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مقطع دکتری نیز در سال ۱۳۹۱ با پذیرش دانشجو در رشته تفسیر تطبیقی قرآن کریم انجام شد.
وی ادامه داد: از جمله امتیازهای دانشکده علوم قرآنی قم علاوه بر تحصیل رایگان، می‌توان به فضای معنوی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، بهره‌گیری از ظرفیت حوزه علمیه و اساتید آن، برگزاری دوره دکتری صرفا در دانشکده قم، مجاورت با دفتر مرکزی دانشگاه و نیز اساتید برجسته هیأت علمی اشاره کرد. همچنین قاریان و حافظان قرآن کریم و ممتازین تحصیلی از تسهیلات ویژه در این دانشکده برخوردار خواهند بود.
حجت الاسلام والمسلمین عشریه تصریح کرد: علاقه مندان برای تحصیل در این دانشکده می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن ۳۷۷۸۰۱۵۰ - ۰۲۵ (شماره های داخلی ۱۱۴ و ۱۱۵) تماس بگیرند یا به سایت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به آدرس: www.quran.ac.ir مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark