امتیاز مثبت
۰
 
تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
نشست بصیرتی «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب» به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 11725
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحاء از کرمانشاه؛ نشست تخصصی «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب»  با ارائه دکتر فریادرس از اساتید مدعو دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه به صورت مجازی برگزار شد.

در این نشست دکتر فریادرس ابتدا با ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته از اسلام بود و متکی به خود مردم است. برای اینکه یک انقلاب با رنگ و بوی اسلامی بوجود بیاید، لزوماً از ابزاری که در جبهه غیر حق استفاده می شود نمی توانیم برای پیشرفت و پیروزی در جبهه حق استفاده کنیم، به دلیل اینکه هویت و جهان بینی این دو جبهه کاملاً متفاوت است.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف انقلاب ایجاد کردن سبک زندگی اسلامی برای جامعه است، و ما اگر بخواهیم بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را تداوم ببخشیم که نهایت آن رسیدن به تمدن اسلامی است، باید سبک زندگی اسلامی را در پیش بگیریم. این موضوع حاکی از آن است که در ساخت تمدن اسلامی مدنظر در گام دوم انقلاب، دانشگاهیان می‌توانند مهمترین نقش را ایفاء کنند، چرا که تمدن اسلامی نیازمند وجود دانشمندان متعهد و انقلابی است و این قشر باید بتواند در حرکت به سوی تحقق تمدن اسلامی سهم موثری را ایفا نمایند.

استاد مدعو دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه در ادامه افزود: اتکا به غرب و شرق به جای اتکا به نیروی درونی کشور و سرمایه های آن موجب تضعیف و عقب افتادگی آن می شود، لذا بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری باید روی پای خود بایستیم و جزء اتکا به خداوند، استفاده از سرمایه ها و نیروی درونی کشور، به جائی تکیه نداشته باشیم تا بتوانیم در تمام زمینه ها با پشتکار و وجود جوانان متعهد و انقلابی، راه عزت و ایستادگی بر برابر دشمنان این انقلاب را با تأسی از شهیدان ادامه دهیم. زیرا ایران اسلامی در مدت ۴۲ سالی که از عمر آن گذشته ثابت کرده با وجود تحریم های ظالمانه و فراز و فرودهای بسیار، بیشترین مقاومت را با تکیه بر ایمان خود داشته است.

وی در پایان با تأکید بر مطالعه دقیق متن بیانیه گام دوم انقلاب توسط همه اساتید و دانشگاهیان و همچنین مطالعه کتاب ارزشمند «صعود چهل ساله» که پیشرفت های ایران اسلامی را در همه زمینه ها در مدت این چهل سال بیان داشته، پاسخ گوی سوالات حاضران در جلسه شد.
Share/Save/Bookmark