امتیاز مثبت
۰
 
اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی در دانشکده های علوم قرآنی همزمان با هفته خوابگاه ها/ برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان
معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی در دانشکده های علوم قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن همزمان با هفته خوابگاه ها خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
کد مطلب: 9268
 
 
دکتر علیرضا کاوند، معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت و گو با پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، از اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی در دانشکده های علوم قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن همزمان با هفته خوابگاه ها خبر داد و گفت: این برنامه ها با شعار «سراهای دانشجویی، عرصه نوآوری، مهارت محوری و رونق تولیدات دانشجویی» برگزار شد.
وی افزود: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور مسئولان دانشکده، ارائه مشاوره با موضوعات مهارت های زندگی، ارتباط فردی و شیوه های هم زیستی در خوابگاه، برگزاری مسابقات ورزشی فوتسال، والیبال، دو و میدانی، تنیس، دارت و طناب کشی، برگزاری اردوهای درون شهری، بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی، برگزاری مسابقات آشپزی برای خواهران، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، اهدای سبد فرهنگی آموزشی به دانشجویان خوابگاهی، توسعه و احیای فضای سبز، اهدای گلدان و تابلو با موضوعات اخلاقی و برگزاری جشنواره عکس و کاریکاتور و برنامه های هنری در خوابگاه ها برخی از فعالیت های اجرایی در هفته خوابگاه ها بود.
معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزاری نشست های خاطره گویی در عرصه ایثار و دفاع مقدس، راه اندازی و تجهیز کتابخانه های خوابگاه های دانشجویی، برگزاری محافل شبی با شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، بهسازی و زیباسازی فضاهای خوابگاهی، برگزاری کارگاه آموزشی درباره نحوه امدادرسانی، برگزاری کارگاه آشنایی دانشجویان با آسیب های مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و قرص های روان گردان، برگزاری حلقه های معرفت، آموزش بهداشت فردی و اجتماعی و برپایی ایستگاه های سلامت با همکاری هلال احمر را از دیگر فعالیت های صورت گرفته در هفته خوابگاه ها برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشکده های دارای رتبه اول تا سوم از سوی معاونت دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم مورد تشویق قرار می گیرند.
کاوند در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان سال تحصیلی ۹۸ ـ ۹۹ در دانشکده های علوم قرآنی اشاره کرد و ادامه داد: این انتخابات با هدف بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی و همچنین ایجاد همدلی در میان دانشجویان و مسئولان دانشکده و دانشگاه برگزار شد.
وی آشنایی بیشتر با واقعیت ها و مشکلات یکدیگر، تقویت فضای مشارکت و همکاری بین دانشکده و دانشجویان در حوزه های مختلف امور صنفی از قبیل تغذیه، خوابگاه و امور خدماتی و رفاهی را از دیگر اهداف برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان عنوان کرد.
معاون دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان این که انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشکده های علوم قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۱۳ خردادماه ۱۳۹۸ برگزار شد، بیان داشت: با این انتخابات اعضای نهایی شورای صنفی برادران ۳ نفر و شورای صنفی خواهران نیز ۳ نفر در هر دانشکده مشخص شد.
وی تصریح کرد: حکم دبیر شورای صنفی دانشجویان توسط معاونت دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و بقیه اعضا توسط رییس دانشکده قرآنی مربوطه صادر خواهد شد.
گفتنی است، دکتر کاوند همزمان با هفته خوابگاه ها به همراه آقایلان سیدیان و رجبی از دانشکده های علوم قرآنی آمل، شاهرود، دامغان و شیراز بازدید کرد.
Share/Save/Bookmark