امتیاز مثبت
۰
 
تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس شهرستان آمل در مراسم انس با قرآن کریم در دانشکده علوم قرآنی آمل.
در هفته گرامیداشت دفاع مقدس، در مراسم انس با قرآن از رزمندگان پیشکسوت هشت سال جنگ تحمیلی شهرستان آمل تجلیل بعمل آمد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 7143
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی آمل ، به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس جمعی از فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت شهرستان آمل که در دوران دفاع مقدس برای حفظ تمامیت ارضی و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی به مقابله با رژیم بعث عراق ایستادند به منظور تجدید بیعت با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و شهداء در سالن همایش دانشکده علوم قرآنی آمل در محفل انس با قرآن یادمان شهدای عزیز جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم گرد هم آمدند.
این مراسم با حضور دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، جمعی از فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت دوران دفاع مقدس ریاست واعضای هیئت علمی وکارمندان و دانشجویان دانشکده برگزار شد.
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط استاد مجید آهنگری از اساتید و مدرسین برجسته کشوری، دکتر منصوری لاریجانی مهمانان ویژه این مراسم، ضمن گرامی داشت ایام محرم و هفته دفاع مقدس با بیان اینکه: انشا الله قلب ما و جان ما اقتضای لازم را برای درک این اوقات مقدس داشته باشد گفت: همه لحظات از زندگی انسان از نفحات ربانی پر است اما متاسفانه ما از این لحظات استفاده خوبی نمی کنیم.
وی خطاب به دانشجویان گفت: جایی که به نام قرآن است و ما در ضلع قرآن به تلاش و کوشش و تحصیل معارف قرآنی می پردازیم بهترین نماد و مظهر نفحات ربانی است ، مخصوصا شما دانشجویان باید قدرقرآن را بدانید که توفیق پیدا کردید علوم قرآنی را در این فضا فرا بگیرید قرآنی که مدام زیبایی خلق می کند و هر چه به قرآن بیشتر توجه کنید زیباییهای و دلارایی قرآن برای انسان بیشتر می شود.برای اینکه باطنش عمیق است.نه عجایب قرآن تمام می شود نه قرائبش.
دکتر منصوری بیان داشت: کسی که عاشق خدا باشد سر از پای برای خدا نشناسد در فضای بیکرانه ای مستقر می شود . همانطوری که خدا در قرآن تجلی کرد و آن را ظاهر و باطن و عجایب و قرائب بخشید در انسان کامل هم تجلی دارد در امام حسین(ع) و ائمه معصومین(ع) هم تجلی دارد لذا امام حسین هم ظاهر دارد و هم باطن، بنابراین هرساله و هر لحظه می گوییم یا حسین برای اینکه امام حسین(ع) و عاشورای اوتمام شدنی نیست مثل قرآن عجایب و قرائب دارد
استاد دانشگاه امام حسین (ع) در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه رزمندگان شعبه ای از تجلی خداوند هستند گفت: یکی از تجلی خداوند در هشت سال دفاع مقدس است، مقدس برای اینکه کسی برای نفس در جبهه کار نکرد هر چه بود برای رضای خداوند متعال بود و شهیدان عزیز آئینه تمام نمای خداوند هستند چون شهید نظر می کند به وجه الله.
وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به رزمندگان حاضر در جلسه  گفت: شما رزمندگان بهترین تجارت را و شهدا بهترین معامله را با خداوند کردند .
در ادامه استاد پیمان ایازی حافظ بین المللی قرآن به اجرای برنامه حفظ پرداخت و در پایان دو تن از رزمندگان بابایی و جانباز کاشانی از اولین گروه از رزمندگان اعزامی به جبهه های نبرد حق علیه باطل در سال ۱۳۵۹ خاطرات شنیدنی ای را بازگو نمودند.
Share/Save/Bookmark