امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مراسم جشن میلاد مسعود پیامبر رحمت در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
مراسم جشنی به منـاسبت فـرارسیدن سالـروز میلاد فرخنــده حضـرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفرصادق علیه السلام و هفته وحدت ، با حضور اساتید ، کارکنــــــان و دانشجویــان دانشكده برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 7378
 
 
به گــزارش پایگاه قـرآنی - دانشگاهی ایحاء از كرمانشـاه، خسروی به عنوان سخنران این مراسم اظهار کرد: قرآن کریم متقن ترین و بهترین کتاب در معرفی و شناساندن پیامبر اعظم ـ صلی الله علیه و آله ـ است؛ زیرا این کتاب کلام وحی و سخن خداوند متعال است و از جهت حقانیت و درستی مطالب، معتبرترین کتاب به شمار می رود.

وی افزود: خداوند متعال، در قرآن کریم، در آیات متعددی درباره پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ سخن گفته است. در این آیات، گاهی به طور مستقیم و گاهی به شکل غیر مستقیم، پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ معرفی شده است. این معرفی در قالب هایی همچون، ستایش و تمجید از پیامبر اکرم (ص) ، بیان اوصاف و شئونات، ذکر مقامات و مناقب و بیان عظمت روحی آن حضرت صورت گرفته و جلوه های مختلف شخصیتی و رفتاری آن حضرت، تبیین شده است.به طور مثال خداوند سبحان اوصافی را برای خود در قرآن ذکر کرده که همان ها را برای پیامبر اکرم (ص) نیز بیان کرده است که به عنوان نمونه می توان به صفت معلمی اشاره نمود.

مولودی خوانی در مدح و ثنای پيامبر رحمت، از دیگر برنامه های این مراسم بود.
Share/Save/Bookmark