امتیاز مثبت
۰
 
دکتر نقیب:
دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم باید سرآمد دانشجویان کشور در یادگیری و عمل به مفاهیم قرآنی باشند
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بر یادگیری و عمل به مفاهیم ناب قرآن کریم از سوی دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تاکید کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: 11618
 
 
به گزارش ایحا، نشست تبیین طرح های قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که با حضور معاونان ستادی دانشگاه، روسا، معاونان، مدیران و کارشناسان قرآنی دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگراز شد، برنامه ها و اقدامات انجام شده و پیش روی مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تشریح شد.

حجت الاسلام سید محمد نقیب در این جلسه با تاکید بر همکاری، هم اندیشی و تعامل تمامی بخش های دانشگاه در پیشرفت و تحقق برنامه های این مرکز، گفت: تلاش ما به جهت پرورش نخبگان قرآنی کشور باید به گونه ای باشد که دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در مباحث مختلف امور قرآنی سرآمد همه دانشجویان و جوانان کشور باشند.

وی افزود: ما باید به گونه ای عمل کنیم که مرجع کامل پاسخ به شبهات قرآنی ، همینطور آموزش های مبانی و مفاهیم و همچنین مرجع یادگیری روخوانی، زیباخوانی و روانخوانی قرآن کریم در کشور ، دانشجویان و جوانان عزیز این مجموعه باشند.

در ادامه دکتر علی اصغر شعاعی مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن بیان فعالیت ها و اقدامات این مرکز، در تشریح تعاملات دانشگاه با مراکز قرآنی کشور اظهار کرد: یکی از مهمترین تعاملات ما تفاهم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص برگزاری مسابقات قرآن و عترت می باشد که در بخشی از این تفاهم نامه مقرر گردیده است سهمیه این دانشگاه در معرفی نفرات برتر این مسابقات به صورت ویژه تر از سایر مراکز باشد.

وی افزود: تعامل با موسسه قرآنی بیت القرآن امام علی در مورد برگزاری دوره های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در طول سه سال ، تعامل با موسسه قرآنی همراه در زمینه حفظ ترتیبی و موضوعی ، تعامل با موسسه کریمه آل رسول در خصوص برگزاری دوره های تربیت معلم، بخشی دیگر از تفاهم نامه های دانشگاه با مراکز قرآنی کشور می باشد.

شعاعی برگزاری برنامه های قرآنی دانشگاه را مستلزم همکاری تمامی بخش ها در اجرای برنامه ها دانست و اظهار کرد: در طرح پایش دانشجویان، اساتید و کارکنان نیز آئین نامه طرح در حال به روز رسانی بوده که پس از اصلاح به دانشکده ها ارسال خواهد شد.

وی در پایان از برگزاری مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه در روز چهارشنبه 24 دی ماه ساعت 09:00 با معرفی نفرات برتر خبر داد.

در بخش دیگر این نشست دکتر حمید کمانکش معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه نیز به بیان تعاملات این معاونت با مرکز امور قرآنی از جمله تشویق کارکنانی که در برنامه های قرآنی دانشگاه حضور فعالی دارند، پرداخت.

همچنین دکتر مهدی داوری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی نیز از اعمال تقدیر و تشویق دانشجویان فعال قرآنی در بخش آموزش خبر داد.

پایان این جلسه با بیان نقطه نظرات رؤسا و کارشناسان دانشکده ها همراه بود. برگزاری نشست های توجیهی و ارتقا ویژه اساتید فنون قرائت از مهمترین این پیشنهادات بود که مورد تایید مرکز امور قرآنی دانشگاه قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark