امتیاز مثبت
۰
 
با حضور سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛
مراسم تکریم ریاست پیشین و معارفه سرپرست جدید دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد
مراسم تکریم حجت الاسلام زارع مهرجردی رییس پیشین دانشکده علوم قرآنی مشهد و معارفه دکتر محسن دیمه کار گراب سرپرست جدید این دانشکده برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 11177
 
 
به گزارش ایحا، در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نقیب سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از زحمات حجت الاسلام زارع مهرجردی رییس پیشین دانشکده علوم قرآنی مشهد تقدیر به عمل آمد و دکتر محسن دیمه کار گراب به عنوان سرپرست جدید این دانشکده منصوب شد.
در این مراسم که در سالن جلسات دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار شد، حجت الاسلام فاتحی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، حجت الاسلام ایزدی معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر حسینی رییس مرکز امور قرآنی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، حجت الاسلام کذایی رییس دانشکده علوم قرآنی بندرعباس و دکتر برکات رییس دانشکده علوم قرآنی سبزوار نیز در جمع کارکنان و اساتید این دانشکده حضور داشتند.
در ابتدای برنامه حجت الاسلام والمسلمین نقیب، سرپرست دانشگاه از باب متبرک شدن جلسه و به تناسب ایام، روایاتی در وصف عظمت خاص امام حسین(ع) در میان ائمه معصومین(ع) ذکر کرد و در ادامه به سخنی از علامه طباطبائی(ره) اشاره کرد که فرموده بودند: «هر کسی به لحاظ معنوی چیزی به او داده شده است یا در موقع خواندن قرآن بوده و یا در موقع گریه بر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بوده است».
وی اظهار امیدواری کرد که به برکت حضرت امام رضا(ع) این بلای ویروس منحوس کرونا هر چه زودتر از سر مردم رفع شود و همه به روال طبیعی زندگی برگردند و این ماسک ها از صورت ها برداشته شده و این ناامنی و استرس در همه عالم مرتفع گردد کما اینکه اهل بیت(ع) برای همه دعا می کردند.
حجت الاسلام والمسلمین نقیب از زحمات فراوانی که حجت الاسلام زارع مهرجردی در میبد و مشهد برای قرآن کشیدند تشکر نمود و اظهار کرد: آقای زارع یکی از نعمت هایی است که خداوند به دانشگاه ما داده است و در حال حاضر نیز کارها را هم به عنوان مشاورِ سرپرست دانشگاه و رییس بنیاد خیران و واقفان پیگیری می کنند و حیف بود که ایشان با همت بلند و روابط و آشنایی خوبی که با این کار دارند فقط در یک دانشکده بمانند و اظهار امیدواری کرد که ان شاء الله ثمرات ایشان به همه در دانشگاه برسد.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم عنوان داشت: دانشگاه در مملکت ما زیاد است ولی همه دلخوشی ما به آن اسم بالای دانشگاه ماست که قرآن است و هر کسی خدمتی در این دانشگاه می کند باید برای اجرای دستورات و منویات قرآن باشد و در این راه بایستی خودمان عامل باشیم تا دانشجویان هم ببینند و خداوند بوسیله ما، اسباب افزایش هدایتشان را فراهم کند و وقتی از این مجموعه می روند دانشجویان قرآنی باشند.
حجت الاسلام والمسلمین نقیب به موضوعی در سند چشم انداز دانشگاه اشاره کرد که بحث استقلال مالی این مجموعه را عنوان می کند و افزود: در این راستا با تولید علم اقدام خواهیم کرد و یک بحث هم تاسیس دانشگاه مجازی است و تمامی دروس نیز صرفا توسط اساتید این دانشگاه ضبط خواهد شد، ضمن اینکه دکتر فاتحی معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت های پژوهش و آموزش نیز راه هایی را در این راستا دنبال می کنند و تشکیل بنیاد خیران هم با این هدف است تا در این شرایط تحریم و فشارهای مالی و اقتصادی در کشور، افرادی از خیران و واقفان را به عنوان حامی دانشگاه آورده و بتوانیم سالانه از حمایت های مادی و معنوی آن ها بهره مند شویم.
وی یکی از دانشگاه های مطرح کشور را مثال زد که در آن مسئول امر بیان کرده بود که این دانشگاه در سال ۱۳۹۴، ۹۰ میلیارد تومان از موقوفاتش درآمد داشته است و خواستار حرکت دانشگاه به همین سمت و سو شد.
حجت الاسلام والمسلمین نقیب در خاتمه نظر به انتصاب آقای دکتر دیمه کار، خواستار رشد علمی دانشکده، پیگیری مجدانه مجله این مجموعه جهت دریافت رتبه علمی از وزارت علوم و پیگیری های ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد شد.
در بخش دیگر این جلسه حجت الاسلام فاتحی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، آقای زارع را پرخدمت ترین رییس دانشکده ها دانست که منشأ اتفاقات مبارکی در میبد و مشهد شده و کارنامه و عملکرد بسیار روشنی را به یادگار گذاشته است و در حوزه صرفه جویی نیز با جدیت و دقتی که داشتند پیشتاز بودند و از خدمات ایشان حق شناسی کرد.
دکتر فاتحی در ادامه به معرفی دکتر محسن دیمه کار پرداخت و وی را چهره ای علمی، مقبول و متخلق دانست و اظهار امیدواری کرد با بنیانی که در ایشان از لحاظ اجرایی وجود دارد ان شاء لله راه دانشکده در مسیر علمی هموارتر شده و بتواند به جایگاه اصلی خودش برسد.
حجت الاسلام فاتحی بیان کرد: دانشکده مشهد در بین سایر دانشکده ها بسیاری از استانداردها و حتی جلوتر از آن را داراست مگر فضای فیزیکی که امید است با حل شدن مشکلات پروژه عمرانی هر چه زودتر شاهد افتتاح آن باشیم.
حجت الاسلام زارع، رییس پیشین دانشکده مشهد نیز ضمن تقدیر و تشکر از همه همکاران و طلب حلالیت، گفت: اگر بخواهید به کارهای بنده اشاره کنید که من کاری نکردم اما اگر بخواهید به کارهایی که انجام شده اشاره کنیم خیلی کارها شده و این جز با عنایت پروردگار و حمایت خوبان و بزرگان و دعای خیر همه شما و عنایتی که حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به ما و این حقیر داشت میسر نمی شد و در مواقع فشارهای فراوان در اثر بدهکاری ها و مشکلات وقتی خدمت آقا علی بن موسی الرضا(ع) می رفتیم ایشان کَرم و عنایت داشت و مشکلات حل می شد و نیز به آسان شدن سختی های رفت و آمد خود در طی این نه سال و اندی اشاره کرد و گفت: خدا این کار را برای ما آسان می کرد.
حجت الاسلام زارع اظهار کرد: در این مدت باور پیدا کردم که قرآن این همه عنایتش شامل حال کسی شود که بخواهد خودش را در اسم انسان های خدمتگزار مثل بنده ای ببیند و الّا کسی که در این مسیر قرار بگیرد که واقعا دلداده قرآن باشد حسابش معلوم است.
رییس پیشین دانشکده علوم قرآنی مشهد به رشد این مجموعه در زمینه های مختلف چه در بحث کارمندی و چه اعضای هیئت علمی و ... اشاره کرد و اینکه همواره در جذب دانشجو پیشتاز و کامل بوده و در تعداد راه یافتگان به مقاطع تحصیلات تکمیلی حتی از دانشگاه های تراز اول مشهد آمار بالاتری به نسبت داشته است.
حجت الاسلام زارع مهرجردی از حمایت های دانشگاه نسبت به ایشان و دانشکده تشکر کرد و گفت: من همیشه در جلسات شنبه ها این حمایت ها را می گفتم و متقابلا محاسن کارکنان دانشکده در همکاری و لطفشان را نیز پیوسته به دانشگاه منعکس می کردم و از ۱۴ سال خدمتگزاری در دانشگاه اظهار خرسندی کرد و عنوان داشت: من برکات معنوی این کار را می دانم.
وی به توفیقات دیگری در مشهد اشاره کرد و گفت: زمین ۵ هکتاری در بهترین نقطه به مانند نگین که نفس های آخرش را می کشید ولی به لطف خدا فراهم شد و نیز مبلغ ۵۰ میلیارد ریالی که جذب شد و بنیانی برای افزایش اعتبارات دانشگاه گردید و برکاتی که موجب اعطای ساختمانی برای خوابگاه دانشکده شد و همچنین وقف مغازه ای در رضاشهر که شامل حال این مجموعه قرآنی گردید.
حجت الاسلام زارع مهرجردی در خاتمه از حجت الاسلام والمسلمین نقیب سرپرست دانشگاه و مسئولین اداره کل اوقاف و نیز آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد که بسیار عنایت و لطف داشتند تقدیر و تشکر نمود و آرزوی عاقبت به خیری برای همه حاضرین کرد.
دکتر محسن دیمه کار، سرپرست جدید دانشکده علوم قرآنی مشهد در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حضور همه مسئولین و حاضرین، سبک خدمتی مسئولین را به مانند حضرت خضر(ع) تشبیه کرد و گفت: هر چقدر هم کارها زحمت داشته باشد و حتی اگر تحویلمان نگرفتند و در قربت و در مسافرت و ... و حتی اگر مورد اعتراض هم واقع شدیم باید کار را برای رضای خدا انجام دهیم و باید به مانند حضرت خضر(ع) عمل کنیم تا که سرمایه ای از بین نرود.
دکتر دیمه کار بیان کرد: ما خادم و سرباز قرآن هستیم و امید داریم همه دست به دست هم دهیم و یاری کنیم و به صِرف یک فرد، هیچ اقدامی انجام نمی شود و در این مقطع باید کار حضرت خضر(ع) را انجام دهیم.
حجت الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی به عنوان سخنران پایانی در ابتدا از تلاش ها، پیگیری ها و خدمات خالصانه و ثمرات حجت الاسلام زارع و کارنامه درخشان وی در این استان و دانشگاه تشکر کرد و ضمن خیرمقدم به دکتر دیمه کار آرزو کرد که وجود ایشان مایه خیر و برکت شود.
حجت الاسلام ایزدی سپس ادامه داد: دانشگاه هویتش به سازمانی انتصاب دارد که این سازمان با حوزه ولی فقیه و رهبری معظم ارتباط دارد و از جهتی موضوع دانشگاه، قرآن است که در شرایطِ امروز کار قرآنی بسیار ارزشمند و لازم بوده و هر چقدر کار کنیم آثار و برکاتش را در دنیا و آخرت خواهیم دید، از این رو با توجه به انتصاب این دانشگاه و ماموریتش پیشنهادهایی ارائه کرد.
وی به عنوان پیشنهاد اول به سه ماموریت عمده سازمان اوقاف اشاره کرد که شامل قرآن، نیکوکاری و وقف و زیارت می باشد و خواستار ایجاد واحدهای درسی عمومی با موضوعات وقف و زیارت شد که ابتدا آموزش های لازم انجام شود و سپس کار علمیاتی صورت پذیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی در ادامه پیشنهادات اظهار کرد: در دانشگاه ها بخصوص علوم قرآنی فرصت هایی به نام امامزاده ها وجود دارد و می توان با این مراکز ارتباط گرفت و دانشجوها را در قالب حلقه ها، آموزش و یا پژوهش به آنجا برد و این کار می تواند عامل اتفاقات خیلی خوبی شده و منشأ آثار و برکاتی باشد.
حجت الاسلام ایزدی در خاتمه به بنیاد خیران و واقفان دانشگاه اشاره کرد و فرد مسئول را بسیار راهبردی در جهت راه اندازی، جهت دهی و دنبال کننده اهداف دانست و با ابراز خرسندی از انتخاب خوب حجت الاسلام زارع به عنوان مسئول این بنیاد اظهار امیدواری کرد که به این وسیله سرمایه های ماندگاری برای دانشگاه ایجاد شود.
پخش کلیپ از بیانات رهبری، پخش کلیپ تصویری انعکاس گوشه ای از فعالیت های یک دهه خدمات حجت الاسلام زارع مهرجردی و اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف دانشکده و کارکنان به ایشان از جمله برنامه های دیگر این مراسم بود.
در پایان مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر توسط سرپرست دانشگاه به حجت الاسلام زارع مهرجردی از زحمات ایشان تقدیر به عمل آمد و حکم سرپرستی نیز به دکتر محسن دیمه کار تقدیم شد.
Share/Save/Bookmark