امتیاز مثبت
۰
 
گردهمایی دانشگاهیان و حوزویان در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
گردهمایی دانشگاهیان و حوزویان به مناسبت گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 10457
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از کرمانشاه، گردهمایی دانشگاهیان و حوزویان به مناسبت گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه حضرت آیت الله علما و جمعی از طلاب حوزه های علمیه و دانشگاهیان برگزار شد.
در این نشست حضرت آیت الله علما گفت: خداوند متعال از ما می خواهد بر محور وحدت حرکت کنیم، زیرا وحدت کارساز است.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حرکت امام راحل در شکل گیری انقلاب، افزود: امام راحل از همان لحظه اول شکل گیری انقلاب اسلامی بر حفظ وحدت تأکید داشت، حتی دستور دادند در مقابل توهین هایی که به وی می شد، کسی عکس العملی انجام ندهد، تا وحدت بیشتر حفظ شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با مهم دانستن حضور اساتید حوزه در بین دانشجویان، تأکید کرد: بزرگانی همچون علامه طباطبایی، استاد مطهری، دکتر بهشتی و برخی بزرگان، دوراندیشی صد ساله داشته اند، آن ها برای اینکه اسلام ناب وارد دانشگاه شود، بعضی حرف ها را به جان می خریدند.
این استاد حوزه تصریح کرد: امروز این سرمایه بی بدیل انسانی در اختیار ماست، پس باید حضور یابیم و پای درد دل و سخن دانشجویان بنشینیم زیرا مقام معظم رهبری بر این مورد تأکید فراوانی دارند، به گونه ای که گاهی تا شش ساعت در دانشگاه حضور پیدا می کنند و پای سخنان دانشجویان می نشینند.
وی خاطرنشان کرد: برای ورود در دانشگاه و آموزش و پرورش باید به علم روز مجهز باشیم و با سعه صدر با جوانان برخورد کنیم، زیرا حوزویان و دانشگاهیان در کنار همدیگر می توانند در ساخت تمدن اسلامی مدنظر در گام دوم انقلاب، با بهره گیری از علوم و دانش خود مهمترین نقش را ایفا کنند.
در خلال این برنامه چند کلیپ در خصوص زندگینامه شهید مفتح، دیدگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص موضوع وحدت حوزه و دانشگاه برای حضار پخش شد و تعداد چهار نفر از روحانیون و اساتید دانشگاه(حجت الاسلام ایرانی مدیر حوزه های علمیه استان، حجت الاسلام فاضلی مدیر حوزه علمیه خواهران، دکتر مجید محمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان و صمد اسمی قیه باشی معاون دانشکده علوم قرآنی) نقطه نظرات خود را راجع به اهمیت و ضرورت، راهکارها، آسیب های بیگانگی و نقش دانشجویان و طلاب در افزایش تقویت وحدت بین حوزه و دانشگاه بیان کردند.
Share/Save/Bookmark