امتیاز مثبت
۰
 
با همکاری دانشکده علوم قرآنی اصفهان؛
ناحیه بسیج دانشجویی پرچم‌دار کمک‌ مؤمنانه در استان اصفهان است
مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: بعد از سخنان مقام معظم رهبری برای راه‌اندازی پویش کمک‌های مؤمنانه گروه‌های بسیج دانشجویی استان اصفهان مشغول به نقش‌آفرینی شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 10943
 
ناحیه بسیج دانشجویی پرچم‌دار کمک‌ مؤمنانه در استان اصفهان است
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان، محمدحسین کفعمی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای رزمایش همدلی پرداخت.
وی با اشاره به منویات رهبر انقلاب در روزهای آغازین همه‌گیری ویروس منحوس کرونا، اظهار کرد: با توجه به این منویات بسیج دانشجویی با نقش‌آفرینی برای مقابله با این ویروس آغاز به فعالیت کرد، در گام نخست در حوزه‌های غربالگری و توزیع محلول‌های بهداشتی با حضور در مجموعه‌های پزشکی برای ارائه مشاوره، فعالیت هایی انجام شد، از دیگر اقدامات انجام شده توزیع قریب به ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک و ۱۲۷ هزار جفت دستکش است.
مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان افزود: بعد از سخنان مقام معظم رهبری برای راه‌اندازی پویش کمک‌های مؤمنانه گروه‌های بسیج دانشجویی شهر اصفهان مشغول به نقش‌آفرینی شدند، از آغاز این پویش تا به امروز گروه‌های جهادی توانستند با کمک خیرین و دستگاه‌های مربوط به این حوزه و با مشارکت معتمدین محلی تعداد ۵ هزار و ۳۷۶ پک غذایی بسته‌بندی و پخش کنند، همچنین آماده‌سازی ۱۰ هزار پک که شامل مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش است در پایان اردیبهشت ماه در سطح استان توزیع شد.
وی در ادامه گفت: بسیج دانشجویی استان با هماهنگی بنیاد علوی و جمعیت امام حسن(ع) طرح هم‌سفره با همسایه را راه‌اندازی کرد که این طرح پنج رکن اساسی از جمله بنیاد علوی، جمعیت امام حسن، معتمدین محلی، کسبه و همسایه‌ها دارد؛ در این طرح ۵۰ گروه جهادی با میانگین ۵۰ مغازه در استان ثبت‌نام کردند. این طرح به این صورت است که معتمدین محلی و کسبه بعد از شناسایی اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا بسته‌های معیشتی را بین آنها توزیع می‌کنند و یا اینکه افراد آسیب‌دیده و نیازمند با حفظ کرامت انسانی به فروشگاه‌ها، قصابی‌ها، نانوایی‌ها و حتی تعمیرگاه‌های خودرو و لوازم و تحریر و..... معرفی شده تا بتوانند اقلام مورد نیازشان را تهیه کنند.
کفعمی بیان کرد: از دیگر اقدامات بسیج دانشجویی صحبت کردن با ۱۲۰ نانوایی است تا بتوانیم آنها را در روزهای آینده وارد محور خدمتی بکنیم. این اقدام به این صورت است که گروه‌های جهادی رقمی را با نانوایی مشخص می‌کنند و خیرین هزینه آن را می‌پردازند و نانوایی‌ها توزیع رایگان نان را آغاز می‌کنند.
مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان تصریح کرد: گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با حضور چند روزه در حاشیه شهر با حضور متخصصین مربوطه پزشکی شروع به ویزیت و درمان مردم این مناطق کرد و نزدیک به ۶۰۰ خانواده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویزیت و درمان شده‌اند. امیدواریم در پویش‌ها و فعالیت‌هایی که قشر انقلابی انجام داده‌اند بسیج دانشجویی هم بتواند در این همدلی مؤمنان سهیم باشد.
کفعمی با تأکید بر اینکه تلاش بسیج دانشجویی ورود به پیامدهای کرونا است، اظهار کرد: نشست‌های علمی کرونا را برگزار می‌کنیم تا بتوانیم بیماری را از منظر علمی بررسی کرده و آسیب‌ها و تهدیداتی که این ویروس برای حوزه‌های مختلف استان اصفهان و در سطح کلان‌تر یعنی کشور دارد را با استفاده از اساتید دانشگاه و دانشجو شناسایی کنیم و بتوانیم برای آن‌ها راهکارهای علمی ارائه دهیم.
شایان ذکر است، در کلیه طرح های مذکور اعم از تولید و توزیع پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی اصفهان شرکت داشته است.
Share/Save/Bookmark