امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری کارگاه مقاله نویسی به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی تهران
دومین جلسه کارگاه مقاله نویسی به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 11609
 
برگزاری کارگاه مقاله نویسی به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی تهران
 
به گزارش ایحا از تهران، دومین کارگاه مقاله نویسی با تدریس دكتر زهره اخوان مقدم دانشيار دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم برگزار گردید.

در اين كارگاه که به صورت مجازي تشکیل شد جمعي از دانشجويان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم  و دانشگاه هاي ديگر حضور یافتند.

اخوان مقدم پس از مرور كوتاهي بر مباحث جلسه اول، بحث جلسه دوم را با معرفي چندين كتاب مهم در حوزة روش تحقيق و مقاله نويسي آغاز كرد و سپس به معرفي مجله ها در این خصوص پرداخت.

وی در خصوص درجات سه گانة مجله ها گفت: در گذشته مجلات در سه درجه علمي-پژوهشي و علمي–ترويجي و علمي–تخصصي ارائه می گردید اما با توجه به آيين نامه جديد وزارت علو ديگر اين درجه ها حذف شده و همه مجلات با عنوان علمي و درجه هاي الف، ب، ج، د ارزش گذاري خواهند شد و رتبه هر مقاله، در صفحه عنوان همان مقاله درج مي شود.

دکتر اخوان مقدم در ادامه درخصوص صاحبان امتياز مجلات گفت: به طور کلی دانشگاه ها و معاونت هاي آن، انجمن هاي علمي، پژوهشكده ها و بنيادها، حوزه هاي علميه، و نيز افراد حقيقي كه مي توانند امتياز مجله بگيرند، صاحبان امتیاز مجلات می باشند.

دانشیار دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بخش دیگر این جلسه به بیان اقسام مطالعه علمي پرداخت و بهترین نوع تحقیق را پژوهش اصیل عنوان کرد و افزود: این نوع پژوهش تولید علم می کند و بهترین نوع تحقیق و پژوهش است. همچنین پژوهش هاي باز پژوهي نیز در رتبه بعدی قرار دارند که طبق آن مسئله اي را با فرضيه جديد يا مبناي جديد و يا رويكرد جديد مي توان دوباره مورد تحقيق قرار داد.
Share/Save/Bookmark