امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده های علوم قرآنی با پیام قائم مقام دانشگاه
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ، پیامی را در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید به مجموعه این دانشگاه صادر کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 5849
 
 
بنابراین گزارش مراسم آغاز سال تحصیلی جدید امروز به طور همزمان در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگزار شد که در آن پیام تصویری قائم مقام دانشگاه به مجموعه دانشگاه پخش شد.
حجت الاسلام الهی زاده در این پیام ضمن قرائت آیه 43 سوره اعراف « الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهذا وَ ما کُنَّا لِنَهْتَدِيَ لَوْ لا أَنْ هَدانَا اللَّهُ » بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی را به کلیه دانشجویان ، اساتید ، اعضای علمی ، رؤسا ، معاونین ، مدیران و کارکنان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تبریک گفت.
وی در بخش از این پیام با اشاره به رسالت های علمی ، فرهنگی و مدیریتی این دانشگاه ، اظهار کرد :  جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی- قرآنی در همه زمینه ها و دستیابی به قطب ممتاز قرآنی ، بهینه سازی عملکرد ساختار نظام آموزشی و تحقیقاتی از لحاظ کیفی از پیش دانشگاهی تا دکتری، از روزانه تا شبانه و آموزش مجازی ، ایجاد تحول در ارتباط میان نظام آموزش عالی و تحقیقات قرآنی با متن جامعه و گسترش همکاری و تعامل فعال و سازنده و الهام بخش در حوزه علوم و معارف قرآنی با مجامع بین المللی ، از مهمترین رسالت های علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده همچنین در خصوص رسالت فرهنگی این دانشگاه، گفت : حاکمیت مبانی ارزشها، اخلاق و موازین قرآنی در نظام آموزشی و تحقق دانشگاه قرآنی با صبغه حوزوی و دانشگاهی ، تقویت عزم عمومی و افزایش درک اجتماعی نسبت به اهمیت توسعه و تعمیق علوم و معارف قرآن کریم ، افزایش و ارتقاء سهم وقف و نذر و امور خیریه در حوزه قرآن تا سرحد ادراه دانشگاه وقف بنیان از مهمترین رسالت های دانشگاه است.
وی در ادامه سبک مدیریتی در دانشگاه را تبین کرد و افزود : این دانشگاه مستقل، گرچه از لحاظ آیین نامه ها هماهنگ با نظام آموزش عالی است. همچنین مدیریت راهبردی مجموعه با ریاست هیأت امناء با تأمین اعتبار پایدار و تعیین و ابلاغ سیاستها و نظارت بر آن است و مدیریت راهبری مجموعه با قائم مقام دانشگاه با تأکید بر تعلیم و تربیت و حسن اجرای مصوبات هیأت امناء می باشد.
قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم همچنین بیان کرد : پیشبرد امور در این دانشگاه ، مسأله محور، پژوهش محور و قانون محور باخرد جمعی می باشد. افزایش اطلاع زمینه افزایش ارتباط، افزایش ارتباط زمینه افزایش اعتبار، افزایش اعتبار زمینه افزایش اقتدار، افزایش اقتدار زمینه افزایش اعتماد و افزایش اعتماد زمینه افزایش اثرگذاری و اثرپذیری است.
وی در پایان اظهار کرد : خدایا ما را در تقدیم فارغ التحصیلانی که از لحاظ ارزشی: متعهد، مؤمن و عالم ، از لحاظ تربیتی: قرآنی، ولایی، عامل و حامل قرآن و اقامه کننده فرهنگ قرآن در جامعه و از لحاظ توانمندی: محقق، مدرس، مبلغ و مدیر باشند ، موفق بدار.
یاداور می شود سخنرانی رئیس دانشکده ، اجرای گروه تواشیح ، خاطره گویی جانبازان و ایثارگران به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اهدای گل و بسته های فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
Share/Save/Bookmark