امتیاز مثبت
۰
 
مناظره تحلیلی_علمی با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد
مناظره تحلیلی_علمی با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام قضاوی، کارشناس سیاسی و حجت الاسلام طهماسبی، قائم مقام گفتمان راهبردی جوانان و توسعه پایدار شهری در دانشکده علوم قرآنی اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 8819
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی_دانشگاهی ایحاء از اصفهان، حجت الاسلام قضاوی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه امپراتوری یهود با محوریت اندیشه مسیحیت و امپراتوری ایران با محوریت الحاد محض وجود داشت و مدیریت این دو امپراتوری توسط یهود صورت می‌گرفت، گفت: این دو امپراتوری بر اساس آموزه‌های یهودی به دنبال این بودند که پیامبر اکرم (ص) را ازبین ببرند تا اینکه چهل سالگی پیامبر فرارسید و ایشان مبعوث شد در شرایطی که ایران و روم علمدار مدیریت بشر بودند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر چهل سال است که از عمر این انقلاب می‌گذرد و سند راهبردی و ترمیم ریل‌گذاری این انقلاب همین بیانیه گام دوم انقلاب است و اگر بخواهیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را بر اساس منطق قرآنی تبیین کنیم، می‌توان به آیه شریفه 23 سوره مبارکه احزاب مراجعه کرد.

قضاوی با اشاره به آیه 15 سوره حجرات بیان داشت که طبق این آیه، جماعتی که می‌خواهند گام دوم انقلاب را پیش ببرند نباید کوچک‌ترین شکی داشته باشند "...لم یرتابوا..."؛ لذا مقام معظم رهبری دستگاه معرفتی ارائه دادند و کسانی را که تجربه کرده‌اند، مصداق دانسته‌اند.

وی در پایان سخنان خود این گونه بیان کرد که در جای جای این بیانیه، شما یک صفت واحد می‌بینید و آن تشکیل جامعه ایمانی در تجسم تمدن اسلامی است؛ یعنی چگونه در کنار هم زندگی کنیم براساس قرآن و بر اساس عترت؛ یعنی از تکنولوژی استفاده کنیم؛ ولی روحمان تخریب نشود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام طهماسبی قائم مقام گفتمان راهبردی جوانان و توسعه پایدار شهری ضمن تشکر از مسئولین برگزاری این جلسه گفت: به نظر بنده خود این جلسات در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند بسیار مؤثر و اساسی است؛ چرا که افراد تا این بیانیه را درک نکنند و تبیین و تحلیل نشود، مسلماً در راستای آن نمی‌توانیم حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: مفهوم گام دوم انقلاب اسلامی انتقال بین نسلی در انقلاب اسلامی است؛ یعنی ما در اوایل انقلابیونی داشتیم که جوان بودند و نباید در گام دوم این انقلاب را انتقال بدهند به جوانان و به این معنی نیست که با همین افراد انقلاب را ادامه بدهیم.

طهماسبی گفت:رهبر معظم انقلاب سه کلمه کلیدی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان می‌کنند: خودسازی،جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی؛ یعنی ابتدا نیروسازی کنیم و بدون نیروی سالم نمی‌توانیم آن تمدن را به ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه نگاه جغرافیایی رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فقط به کشور خودمان نیست، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در نگاه جهانی ارزیابی شود؛ چون ایران اسلامی در معادلات جهانی مؤثر است.

قائم مقام گفتمان راهبردی جوانان و توسعه پایدار شهری گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه می‌فرمایند: «انقلاب اسلامی به شدت به شعارهای اولیه خود پایبند بوده است و علت را هم می فرمایند چون شعارهای انقلاب اسلامی عمدتاً ریشه در فضائل و فطرت انسانی دارد و هیچ وقت تغییرپذیر نیست»؛ حقیقتاً هم همین طور است؛ اما این نکته را باید در نظر بگیریم که یک‌سری از این شعارها حاصل از جو بعد از انقلاب است و اینکه آیا همیشه بر سر شعار ماندن خوب است یا بازنگری باید انجام گیرد.

طهماسبی گفت: درست است که امنیت در اراضی وجود دارد اما آیا امنیت اجتماعی نیز وجود دارد؟ آیا امنیت اقتصادی هم وجود دارد؟

در ادامه جلسه طرفین صحبت‌های یکدیگر را نقد کردند و پاسخ دادند و در پایان نیز دانشجویان در بحث شرکت و سؤالات خود پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مطرح کردند.
Share/Save/Bookmark