امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
جلسه دفاعیه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشکده کرمانشاه با عنوان « بررسی و آسیب‌شناسی کارکرد فضای مجازی درتبلیغ و رفع شبهات درحوزه قرآن وحدیث» برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۸
کد مطلب: 10971
 
برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
 
به گزارش پایگاه قـرآنی دانشگاهی ایحاء از كرمانشاه، جلسه دفاعیه دانشجو حمید شکری وفائی رشته تحصیلی علوم قرآن مجید مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «بررسی و آسیب‌شناسی کارکرد فضای مجازی در تبلیغ و رفع شبهات در حوزه قرآن و حدیث» با راهنمایی دکتر مجتبی بیگلری و داوری دکتر زهره نریمانی با درجه خوب در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
در بخشی از این پایان نامه می خوانیم:
در طول تاریخ وظیفه تبلیغ دین بر عهده مبلغین بوده است که بنابر مقتضیات هر زمانی به این وظیفه عمل کرده‌اند. تفاوت بسیار بین تبلیغ دین در زمان کنونی و گذشته وجود دارد، اکنون با کمک فضای مجازی هر شخص می‌تواند یک مبلغ باشد و با هر سطح سواد می‌تواند به‌ عنوان یک مبلغ اطلاع‌رسان فعالیت نماید و با رصد فضای مجازی و اطلاع از شبهات، شایعات و محتواهای ضددینی، دیگر مبلغان را آگاه سازد یا به‌ عنوان یک مترجم و ... عمل نماید اما در گذشته چنین نبود و شخص مبلغ باید دارای امتیازات و ویژگی‌هایی از جمله سواد علمی، جایگاه اجتماعی و ... می‌بود.
با گسترش علوم و فنون و پیشرفت بشر، تبلیغ دینی به ‌تدریج تکامل پیدا کرد. امروزه فضای مجازی بهترین وسیله ارتباطی برای تبلیغ دین است، ویژگی‌هایی چون سرعت، انتقال پیام، وابسته به زمان و مکان نبودن، ماندگاری، گستردگی و ... باعث شده در چند ثانیه امکان ارسال محتوای دینی را به دورترین نقطه جغرافیایی فراهم شود.
تبلیغ دین در فضای مجازی اگر به ‌صورت صحیح انجام نشود پیامدهای بسیاری به دنبال دارد، همچنین اگر مبلغین به‌ صورت هدفمند و با همکاری به انجام تبلیغ در فضای مجازی نپردازند تبلیغ آن‌ها تأثیر چندانی نخواهد داشت و نمی‌تواند در مقابل هجمه‌هایی که هر لحظه از سوی دشمنان دین برای تأثیرگذاری بر مخاطب و ضدیت ایجادکردن بین آن‌ها و دین است مفید واقع شود.
مهمترین سرفصل های این پایان نامه عبارتند از :
۱) مبانی و مفاهیم نظری تحقیق
۲) تبیین فضای مجازی
۳) آسیب‌شناسی تبلیغ دینی درفضای مجازی
Share/Save/Bookmark