امتیاز مثبت
۰
 
دبیر بخش استانی همایش بین المللی پژوهش های قرآنی مطرح کرد؛
رشد سه برابری مقالات یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی نسبت به سال گذشته
اختتامیه بخش استانی یازدهمین دوره همایش بین المللی پژوهش های قرآنی در دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب: 7730
 
 
 به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحا از خمین؛ مراسم اختتامیه  پژوهش های بین المللی قرآن کریم با موضوع قرآن کریم و استکبارستیزی در بخش استان ها در دانشکده علوم قرآنی  با حضور امام جمعه و جمعی از نمایندگان ادارات دولتی برگزار شد.
حجت الاسلام عیسی ساجدی فر،  دبیر استانی همایش، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، گفت:ب یش از یک هزار و 100 مقاله داخلی و خارجی با محوریت قرآن کریم و استکبارستیزی به دبیرخانه  یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی ارسال شد که 985 مقاله داخلی و 130 مقاله خارجی با حضور 15 کشور در این همایش شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: 26 مقاله نیز در استان مرکزی به دبیرخانه ارسال شد و از سه مقاله برتر تقدیر خواهد شد و جهت داوری در سطح کشور به دبیرخانه مرکزی ارسال می شود که مقالات پذیرفته شده در کتاب مقالات همایش به چاپ خواهد رسید.
دبیر استانی یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی بیان کرد: دبیرخانه استانی این همایش در دانشکده علوم قرآنی خمین تشکیل شده و مقالات رسیده به این دبیرخانه توسط داوران ارزیابی و سپس مقالات برتر با امتیاز بالاتر از 50 از 100 انتخاب و معرفی شدند.
ساجدی فر عنوان کرد: تفاوت عمده یازدهمین دوره همایش بین المللی قرآن کریم با دوره های قبل، تشکیل دبیرخانه های استانی در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور است که سبب جذب حداکثری مقالات و رشد سه برابری شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: استکبارستیزی از موضوعاتی است که آیات متعدد قرآن کریم به آن اشاره کرده و فرهنگ استکبارستیزی سرلوحه کار انبیای الهی بوده است.
دبیر استانی یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی اظهار داشت: هدف سلطه گران جهانی آن است که هر گونه مقاومت را در برابر افزون طلبی های خود از میان بردارند و نسل امروز باید در برابر این امواج سرکش تسلیم نشده و با تکیه بر سرمایه های عظیم روحی و فکری اسلامی و قرآنی، مقاومت خود را روز به روز افزایش دهند.
در پایان مراسم نیز کنفرانس خبری با حضور نمایندگان خبرگزاری های مختلف در سالن جلسات دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار شد.
Share/Save/Bookmark